Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflama Cihazı Kullanım Alanı

Zayıflama Cihazı Kullanım Alanı

Zayıflama cihazları son yıllarda birçok sektörde kullanılmaya başlandı. En yaygın kullanım kozmetik sektörüdür. Özellikle kadınların büyük ilgisini çeken medikal estetik alanının olmazsa olmaz cihazlarıdır. Bazı özel hastaneler hastanenin bir bölümünü bu işlemler için ayırmıştır.

Cerrahi operasyon olmasına gerek kalmayan insanları kısa sürede etkili bir şekilde zayıflatmak için bu alana yönlendiriyorlar. Zayıflama cihazı sayesinde konforlu bir şekilde kilo verildiği için insanlar bu yöntemleri kullanıyorlar.

Vücut şekillendirme işlemi hızla kilo vermeye başlayan kişiler için gereklidir. Sıkı ve toplu vücut her zaman insanların sahip olmak istedikleri vücut yapısıdır. Teknolojinin geliştirilmesi ile farklı cihaz modelleri üretilmeye başlandı. Vücut şekillendirme cihazları farklı çalışma sistemleri ve teknik özellikleri sayesinde etkili bir çalışma prensibine sahiptirler. Ev ve iş yeri tipi olmak üzere farklı modelleri bulunur.

Zayıflama Cihazı Nedir?

Vakumlama ve soğutma yöntemleri ile çalışarak doku altında biriken fazla yağlar parçalanmasını ve bölgesel kilo vermeyi sağlayan cihazlara zayıflama cihazı denir. Parçalanan yağlar bazı cihazlar tarafından emilerek vücuttan uzaklaştırılırken bazı durumda parçalanmış halde vücutta bırakılır. Parçalanan yağlar vücut tarafından atılır. Kilo vermeye yardımcı olmanın yanında, selüloit tedavisi, sarkmış derinin sıkılaşması ve bölgesel incelme işlemlerini de yerine getirir.

Vücut şekillendirme cihazından destek alınır. Belirli seanslar düzenleyerek kombine bir uygulama yapılır. Bölgesel incelmenin yanında sıkılaşmış bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bu cihazlar kan dolaşımını, lenf dolaşımını ve bölgesel yağ yakımını sağlayarak vücut kontrolünün oluşmasına yardımcı olur.

Vücut Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Vücut şekillendirme işlemi 10- 16 seanstan oluşan bir uygulamadır. İşleme başlamadan önce kişinin vücut analizi yapılır. Hangi bölgede yağ birikiminin olduğu, kaç seans gerektiği ve seans aralarının sıklığı bu analiz sonucunda belirlenir. Genellikle haftada iki seans düzenlenir. Uzman estetisyen tarafından masaj tekniği ile uygulanır. Cihaz başlığı şekil verilecek olan bölgeye masaj hareketleri ile sürülür. Cihaz kan dolaşımını hızlandırır ve yağ yakımına yardımcı olur.

Zayıflama cihazı sonrasında şekillendirme işlemi yapılmalıdır. Kilo aldığımız zaman derimiz esner ve genişler. Aniden yaşanan kilo kayıpları nedeni ile genişleyen deri de sarkmalar görülür. Deri sarkması kilolu görünmekten daha kötü bir durumdur. Bu nedenle şekillendirme işlemine gereken özeni göstermelisiniz.

Vücut Şekillendirme Cihazları

Vücut şekillendirme cihazları üretimleri nedeni ile farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Radyo frekans sistemleri ile çalışırlar. Cihazların sahip olduğu başlıkları yardımı ile bu dalgalar vücuda verilir. Sıkılaştırma işlemini yaparken aynı zamanda ödem atılmasına da yardımcı olur. Her vücut yapısına uygun cihazlar ile iki ay gibi bir sürede memnun kalacağınız sonuçları alabilirsiniz.

Zayıflama cihazı çalışma prensipleri çok farklıdır. Güzellik merkezleri aynı cihazı kullanmayabilir. Bu nedenle hizmet almak istediğiniz kurumun hangi cihazı kullandığını öğrenmelisiniz. Çoklu çalışma sistemine sahip olan cihazlar kol, bacak, karın ve göğüs gibi vücudun tüm alanlarına uygulanabilir. Bu alanlarda biriken yağ oranları farklı oldukları için cihazın verdiği dalgalarda faklı olmak zorundadır.

Vücut Şekillendirme Cihaz Fiyatları

Vücut şekillendirme cihazı fiyatları sabit değildir. Ürünün markası, çalışma prensibi ve sahip olduğu memnuniyet kapasitesine göre farklılık gösterir. Cihaz almadan önce araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Markaların ürün özellikleri, kaç seansta etki gösterdiği ve haftada kaç defa uygulanabildiğini öğrenmelisiniz. Bu sayede doğru tercih yapabilirsiniz.

Zayıflama cihazı sizlere çok büyük avantajlar sağlar. Spor salonlarına ve diyetisyenlere yüksek miktarlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu cihazlar sayesinde kısa sürede uygun fiyata istediğiniz görüntüye sahip olabilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı