Ekonomi

Yaprak Süt’ün makine ekipman modernizasyon yatırım projesi

Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, makine ekipman modernizasyon yatırım projesine ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Yaprak Süt ve Besi Çiftliği teknoloji yenileme ve modernizasyon kapsamında, makine ekipman modernizasyon yatırım projesi yapılması amacıyla, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan kırsal kalkınma destekleri kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ hükümleri çerçevesinde gerekli çalışmaların gerçekleştirilerek başvuru işlemlerinin yapılmasına, söz konusu projeyle ilgili çalışmaların yürütülmesinde, hibe sözleşmesi imzalanması ve başvuru ile uygulama aşamasındaki ilgili belgelerin imzalanmasına/onaylanmasına ve bu konudaki tüm işlemlerde Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Göker’in yetkili kılınmasına oy birliğiyle ile karar verilmiştir. Hibe başvurusunun olumlu sonuçlanması durumunda, modernizasyon amacıyla yapılacak proje kapsamında 1 adet 30 metreküp kapasiteli sabit yem karma makinesi ve sağımhane revizyonu kapsamında 48 adet süt ölçer alınacaktır. Yatırımın tahmini maliyeti 2.500.000 TL olup, ilgili tebliğ hükümleri kapsamında hibe oranı 2.000.000 TL’ye kadar yüzde 50’dir.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu