Ekonomi

ViOP bülten

BIST – 30 Yakın Vade

Aralık vadeli endeks kontratı dün 1479,75 ile 1501,25 puanları arasında dalgalanarak günü %0,08’lik yükselişle 1482,50 uzlaşma fiyatından tamamladı. ABD’deki seçim belirsizliğinin azalması ve aşı cephesindeki olumlu gelişmeler küresel ölçüde hisse piyasalarını desteklerken, dün güne alıcılı başlayan aralık vadeli endeks  sözleşmede öğleden sonra kar satışları etkili oldu ve kazançlar büyük oranda geri verildi. Sözleşmede son günlerde test edilmeye başlayan 1500-1510 aralığı ilk güçlü direnç bölgesi olmaya devam ediyor. Üzerinde ise önceki günkü gün içi zirve olan 1521,75 kritik olacak. Buranın aşılması son dönemdeki zayıflıktan kurtulmayı sağlayabilir. Aşağıda ise 1470 ilk destek noktamız iken buranın altında 1456’yı takip edeceğiz. 

Dolar/TL Yakın Vade

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün grup toplantısında yaptığı konuşmada, bütçe görüşmelerinin ardından kapsamlı reformların birer birer hayata geçirileceğini söyledi. Ekonomi ve siyasi alandaki gelişmeler yakından takip edilmekte olup, reform adımları TL varlıkların seyri üzerinde etkili olacaktır. Hafta içerisinde yaşanan yükselişlerin ardından dün kur cephesinde fiyatlamaların sakin seyrettiği izlendi. Kasım vadeli Dolar/TL kontratı dün 7,9200 – 8,0097 seviyeleri arasında hareket ederek günü %0,34 oranında yükselişle 7,9829 seviyesinden tamamladı. Bugün yurt içinde TCMB’nin geçen haftaki toplantısına ilişkin toplantı özeti açıklanacak olup, ABD tarafında ise Şükran Günü nedeniyle piyasalar kapalı olacaktır. Kontrat işleme kapandığı sırada 92,06 seviyelerine yakın işlem gören küresel dolar endeksi sabah itibariyle 91,93 seviyelerinden, kontrat işleme kapandığı sırada 7,98’li seviyelerden işlem gören Dolar/TL kurunun ise sabah itibariyle 7,94 seviyelerinden işlem gördüğünü izliyoruz.

Kaynak Gedik Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı