Sponsorlu Bağlantılar

Vegan Beslenme ve Vegan Sertiifikası

Vegan Beslenme ve Vegan Sertiifikası

 

Veganlığı bir yaşam felsefesi olarak kabul eden kişiler genellikle gıda güvenliği konusunda araştırmalar yapar, yiyecek ve içeceklerini satın alırken bilinçli bir tüketici olarak içeriklerini kontrol eder. Hayvanların sömürülmesine karşı oldukları için içeriğinde hayvansal ürün bulunan gıdaları satın almaz ve tüketmezler. Ayrıca vegan gıda olarak nitelendirilen gıdaların üretim aşamalarında da hayvansal ürün kullanılmamış olmalıdır.

 

Ancak vegan beslenmeyi bir pazar olarak gören kişi ya da kuruluşlar bazen yeterince şeffaf davranmaz ve içeriklerle ilgili doğru bilgi vermezler. Bunun için tarafsız bir kuruluş tarafından vegan belgelendirme süreci işletilir.

 

Vegan V-Mark Hizmetleri

 

Vegan V-Mark, bağımsız, tarafsız ve akredite bir kuruluş olarak vegan sertifikası verme yetkisine sahiptir. Ürününe güvenen kuruluşların vegan belgesi almak üzere kendilerine başvurması halinde gerekli denetimleri yapar. İçerikte hayvansal katkı olmadığına ve üretim aşamalarında hiçbir şekilde hayvansal ürün kullanılmadığından emin olduktan sonra sertifika verebilir. Sertifikayı alan üreticiler denetimden geçen ürünlerine logo yapıştırma hakkında sahip olur. Logonun verdiği güvenle vegan alıcılar ürünleri güvenle satın alır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı