Sponsorlu Bağlantılar

Varis Nedir, Neyden Dolayı Oluşur?

Varis nedir sorusunun en basit tanımı genişlemiş damarlardır. Genişleyen damarlar deride belirgin hali alır ve ardından iyice hâkim görüntüyü oluşturur. Varisleri büyük oranda bacaklarınızda göreceksinizdir. Oldukça yaygın olan bu rahatsızlığa sebep olan birçok faktör bulunmaktadır.

Yaşınız, cinsiyetiniz, giyinme alışkanlıklarınız… Bütün bunların hepsi varise sebep olabilir. Özellikle kadınlarda daha sık görülmekte olan varis için dar giyinmek de etkileyici faktörlerden birisidir. Yine genetik faktörler veya hamilelik gibi faktörlervaris oluşumuna sebep olabilmektedir.

Kendisinde varis gören birçok kişiler ilk başta görüntüde ortaya çıkardığı sorunlar sebebiyle bu rahatsızlıktan tedirgin olmaktadır. Ancak varisler sadece görüntü olarak değil sağlık açısından da bir hayli zararlıdır.

Varis şikayetlerini hafifletmek için varis çorabı

Varis rahatsızlığı daha çok olarak kadınlarda görüldüğü için üretim sektörü de bu konuda atılımlar gerçekleştirmiştir. Üretilen varis çorapları sayesinde bacaklarınızda yaşadığınız problemleri hafifletebilirsiniz.

Bu çoraplar sıkı ve uzun şekilde olmaktadır. Amacı ise bacağınıza yeterli baskıyı yaparak damarları sıkması ve damarlarda ortaya çıkan sorunu en azından şikayetleri azaltacak hale getirebilmektedir. Siz de bu şikayetlerden sorun yaşıyorsanız varis çorabı tercih edebilirsiniz.

Tabi ki varis çoraplarının da çeşitleri vardır. Almadan önce biraz araştırma yapabilir ve en uygun seçimi yaparak kendinize göre bir varis çorabı alabilirsiniz.

Kalıcı varis tedavisiyle varislerden kurtulmak

Varisler her ne kadar sağlık ve görüntü açısından olumsuzluk teşkil etse de kalıcı varis tedavisi yöntemleri zor değildir. Oldukça basit yöntemlerle kalıcı çözümler elde edilebilir. Bunlara örnek olarak çok hızlı bir çözüm yöntemi olan skleroterapi yani köpük yöntemi söylenebilir. Bu yöntem sayesinde birkaç dakika içerisinde varisleriniz tedavi edilebilir. Veya bir başka yöntem olan radyofrekans yöntemi sayesinde basit bir şekilde varislerinizden kurtulabilirsiniz. İki yöntemde de gün içerisinde işleminiz kolayca biter ve herhangi bir dinlenme sürecine ihtiyacınız olmaz.

Tedavisi oldukça basit yöntemlerle gerçekleştirilebilen varislerden kaçmanızı gerektirecek hiçbir sebep yoktur. Doktorunuza giderek uygun kalıcı yöntemlerle kısa sürede varislerinizden kurtulabilirsiniz. Tedavi sonrası da yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı