Sponsorlu Bağlantılar

Türkçe Altyazı İzle

                                        Türkçe Altyazı İzle

 

Türkçe altyazılı bir film izlemek, fark edilmese bile ciddi bir emek gerektiriyor. Yabancı bir filmi Türkçe altyazılı çevirmek için iki alternatif yaklaşım kullanılmaktadır. Bu yollardan ilki, filmin altyazı metninin orijinal dilinden Türkçe’ye çevrilmesini içerir. Bu gerçekten basit bir yol. Çünkü altyazı çevirmeninin işi sadece yabancı dildeki bir metni Türkçe’ye çevirmekten ibarettir. Başka bir yol da filmi yüksek sesle dinlemek ve zaman veya metin verisi kullanmadan söylenen her satırı filme uyarlamaktır. Dizipal İzle platformumuz size kaliteli bir şekilde Türkçe Altyazılı Film izleme hizmetini sunmaktadır.

 

Yabancı bir filmin İngilizce veya orijinal dilinde altyazıları her zaman mevcut değildir. Sonuç olarak, alanında profesyonel altyazı çevirmenlerine her zaman ihtiyaç vardır. İzleyicinin yabancı bir filmi Türkçe altyazılı izleme seçeneği ile izleyebilmesi için altyazı çevirmeni filmi saniye saniye takip etmelidir. Söylenen her cümleyi çevirmekle kalmamalı, aynı zamanda filme uygun olan altyazıların ekranda görüntülenme süresinin veya senkronizasyonunun yanı sıra film izleyicisinin anlayabileceği bir yapıya uyarlamalıdır.

 

Başka bir deyişle, Türkçe altyazılı film izliyorsanız, yabancı altyazılı bir filmin çevrilmesi en az 5 ila 6 saat sürer, ancak bu, her satırdaki metnin uzunluğuna bağlı olarak değişebilir. Bir filmin en az 10-12 saat sonra Türkçe altyazılı filme dönüştüğünü bilmelisiniz.

 

Bu iddialı filmleri Yes HD Film İzle sitemizden Türkçe altyazılı olarak sadece 720p Türkçe altyazılı değil, 1080p Türkçe altyazılı veya full HD Türkçe altyazılı olarak son derece yüksek film kalitesi seçenekleriyle izlemek mümkün.

 

Filmleri Türkçe dublaj izleme seçeneği varken neden Türkçe altyazılı bir film izlemek istersiniz sorusunun cevabını hemen verebiliriz. Çünkü bugünlerde neredeyse herkes yabancı dil öğrenmeye çalışıyor ve İngilizce de bunlardan biri. Filmleri Türkçe altyazılı izlemek isteyen sinemaseverler, yabancı dil becerilerini geliştirmek için bunu yapıyor. Elbette Filmleri sadece altyazılı izlemeyi seven bir grup insan da mevcut. Yes Film İzle her türlü isteği karşılamak için çalışıyor.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu