Ekonomi

Türk Telekom’da organizasyonel değişiklikler

Türk Telekomünikasyon A.Ş’de organizasyonel değişiklikler yapıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Yönetim kurulunun aldığı kararla 1 Ocak 2022’den itibaren geçerli olmak üzere tüm iş süreçlerinin sürekli iyileştirilmesi bakış açısıyla yalın, çevik ve verimli hale getirilmesi, sorumluluk alanları net organizasyon yapılarının hayata geçirilmesi, Türk Telekom organizasyonunun ve süreçlerinin günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilmesi amacıyla Strateji Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcılığı kapatılmıştır. Strateji Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Barış Karakullukçu şirketimizden ayrılmıştır. Türk Telekom değer zincirinin zenginleştirilmesi, iş süreçlerinin daha entegre ve bütünsel yönetilerek güç birliğinin desteklenmesi ve finansal ve operasyonel performansımızdaki sürdürülebilir büyüme hedefimizin devam ettirilmesi amacıyla Strateji Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcılığı tarafından yönetilmekte olan aşağıdaki fonksiyonlar şu şekilde yapılandırılmıştır:
Şirketimiz yüzde 100 iştiraklerinden TT Ventures Proje Geliştirme A.Ş (TT Ventures), yatırım yapılan girişimlerin global pazarlara açılması, TT Ventures tarafından kurulacak olan girişim sermayesi yatırım fonu operasyonlarının yönetilmesi, finansal getirilerin hızlandırılması ve Türk Telekom marka değerinin geliştirilmesi amacıyla yeniden yapılandırılmıştır. Bu kapsamda, İş Geliştirme ve Yeni Girişimler Direktörlüğü organizasyonu TT Ventures altında konumlandırılmıştır. Şirket içerisinde farklı birimler altında yönetilmekte olan ürün ve servis organizasyonunun bütünsel bakış açısıyla yönetilmesi, ürün geliştirme süreçlerinin sağlıklı işletilmesi ve ürünlerin sağlıklı büyümesi amacıyla Dijital Ürün ve Servis Geliştirme Direktörlüğü kapatılarak, mevcutta yürüttüğü fonksiyonlar Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına bağlı Ürün ve Servis Yönetimi Direktörlüğünde konumlandırılmıştır. Finansal Teknolojiler Direktörlüğü bünyesinde yürütülmekte olan fonksiyonlar, şirket finansal süreçleriyle entegrasyonunun artırılması ve bütünsel bir yaklaşımla daha etkin yönetilmesi amacıyla Finans Genel Müdür Yardımcılığına bağlı olarak devam edecektir. Strateji, Yatırım ve İş Planlama Direktörlüğü fonksiyonları ve Program ve İştirak Yönetim Ofisi Direktörlüğü süreçleri daha entegre ve bütünsel yönetilerek daha çevik ve etkin sonuçlar elde edilmesi amacıyla Türk Telekom Genel Müdürüne bağlı olarak devam edecektir.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı