Sponsorlu Bağlantılar

Sondaj Makinesi

Sondaj Makinesi

Ülkemizin büyük bir kısmı tarıma elverişlidir fakat bazı bölgelerde sulama sıkıntısı yaşanıyor. Sulama sıkıntısı yaşanan bölgelerde de sondaj makinesi yedek parça devreye giriyor. Bu devasa makineler yer altındaki suları çıkarmak için kullanılıyor ve bu sular birçok bölgede sulama amaçlı kullanılıyor.

Sondaj Makinesi İşlevi

Sondaj makineleri yerin yüzlerce metre aşağısında bulunan yer altı sularına ulaşmak ve o suların kullanılması için gerekli bir alettir. Daha çok Konya ovasında ve Güney Doğu Anadolu bölgesinde kullanılıyor. Özellikle yer altı sularının yoğun olduğu ve tarımın fazla yapıldığı Konya ovasında birçok firma sondaj faaliyetini yürütüyor. Konya sondaj makinası ve yedek parçaları arkdriling firmasından temin edilebilir. Firmanın web sitesinde birçok sondaj makinesi çeşidine ulaşabilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı