Sponsorlu Bağlantılar

Sınavlara Hazırlık

Yargı Yayın Evi

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), Ölçme, Seçme ve İstihdam Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan bir sınavdır. CPSU, öğretmenler de dahil olmak üzere devlet kurumlarına atanacak personeli seçmek için yapılır. İlk olarak 1999 yılında uygulamaya konulan sınav, 1999 ve 2000 yıllarında Kamu Hizmeti Sınavı (CSE) olarak adlandırıldı. 2001 yılında Kurumlar İçin Merkezi Yeterlilik Sınavı (KGS) ve 2002 yılından itibaren Devlet Personel Seçme Sınavı (KPSS) adı altında düzenlenmektedir. Kaliteli KPSS kitapları ile bu sınavda başarıyı yakalayabilirsiniz.

SBKP’DE KİMLER VAR?

Kamu görevine ilk kez atanan personel, A grubu personel ve B grubu personel olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır.

A GRUP KADROLARI NEDİR?

Başbakanlık, bakanlıklar ve bunların bağlı kuruluşları ile müsteşarlık, cumhurbaşkanlığı ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki ilgili kuruluşlar ile bunların bağlı kuruluşlarının özel rekabet sınavı ve bir imtihan sonucunda giren mesleklere ilişkin personel ve görevleri belirli bir eğitim programı sonunda yeterlik sınavı ile il özel idareleri ve belediyelerin teftişleri. meclislere atanacakları kapsar. Üniversite sınavına girecek olan öğrenciler için AYT kitapları çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu