Sponsorlu Bağlantılar

Sildenafil Nedir Ve Mutluluk Çubuğu

Sildenafil Nedir Ve Mutluluk Çubuğu

 

Sildenafil, sertleşme bozukluğu yaşayan erkeklerde tedavi amacı ile kullanılan, oral yolla alınan bir ilaçtır. Sertleşme bozukluğu, penise giden kanalların müdahalesiz ve doğal yollarla kan akışını sağlayamayarak sertleşmenin gerçekleşmemesidir. Bozukluğa sebep olan durum her hastada farklı olabilir. En çok karşılaşılan durum, diyabet tansiyon gibi hastalıkların ve ilerleyen yaşın sebep olduğu ereksiyon olamama halidir.

 

Bazense altta yatan sebep yalnızca psikolojik nedenler ve günlük yaşamın stresi olabilir. Öncelikle durumun geçici olup olmadığı bir süre takip edilebilir. Sorunun devam etmesi halinde ilk yapılması gereken bir üroloji uzmanına danışmak olacaktır.

 

Tanı ve Tedavi

 

Hastanelerin ilgili bölümüne başvurmanız halinde hekim tarafından sorulacak sorular ve yapılacak testler ile tanı konacaktır. Nabız kontrolü, prostat muayenesi ve kan testleri ile tanı konduktan sonra tedavi aşamasına geçilecektir. Sertleşme bozukluğunun sebebi eğer bir hastalık ise hekiminiz öncelikle sizi bu hastalığın tedavisi için ilgili birime yönlendirecektir. Hastalığınızın tedavisi sertleşmeye destek oluyor ise sorunun çözümünün basit olduğu anlaşılır. Çeşitli ereksiyon hapları desteği ile sertleşme sağlanabilir.

 

Psikolojik nedene bağlı ise öncelikle cinsel terapi denenmesi tavsiye edilir. Ancak altta yatan hastalığın sebep olduğu sertleşme bozukluklarında terapi yeterli olmayacaktır. Terapiden sonra denenecek ilk yol oral ereksiyon haplarıdır. Bu haplar için sağlıklı durumda olan damar ve sinir hücrelerine gereksinim vardır. Cinsel uyarılma sonrası penise giden kan akışını hızlandıran ereksiyon hapları doğal ereksiyon sürecini kolaylaştırır.

 

Piyasada etken maddesine göre çeşitli isimlerle bulunmakla birlikte bu ilaçların biri eczanelerde satılan sertleştiriciler den olan sildenafil isimli haptır. Prostat ameliyatı gibi operasyonlar sonrası sinirlerinde kalıcı hasar bulunan erkeklerde ereksiyon hapları işe yaramayacaktır. Damarlar sağlıklı olmadığı için yeterli kan akışı sağlanamayacaktır.

 

Diğer Tedavi Yöntemleri

 

Oral tedavinin de yeterli gelmediği durumlarda penis enjeksiyonu ve vakum cihazları denenebilir. Enjeksiyon tedavisinde cinsel hareketten yaklaşık 10 dk. önce penise enjekte edilen ilaç ile sertleşme amaçlanır. Enjeksiyonun mutlaka uzman kişi tarafından yapılması tavsiye edilir. Vakum cihazları da bir diğer seçenektir. Bunlar kalıcı çözüm vadetmezler ve uzun süre kullanımda bazı sakıncaları olabilir. Örneğin vakum cihazının uzun süre kullanımı peniste tahriş ve acıya sebep olabilir.

 

Kalıcı ve ekonomik çözüm ise mutluluk çubuğu taktırmaktır. Mutluluk çubuğu operasyonu oldukça kısa süreli ve basit bir ameliyattır. Penise küçük bir kesi yardımı ile girilerek yerleştirilen protez sayesinde sertleşme gerçekleşir. Bu çubuklar bükülebilir ve şişirilebilir yapıdadır. Kullanımı oldukça konforlu olup yaklaşık 40 yıldır dünya genelinde kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu