Gündem

SICAK GÜNDEM HABER

SICAK GÜNDEM HABER

Sıcak gündem haber sitesi ya da uygulaması, kişilerin anlık olarak, merak etmiş oldukları herhangi bir konu hakkında bilgi edinilmesidir. Sıcak gündem haber sitesi ile yapılmakta olan online haberler, yazılı, sözlü ve aynı zamanda görsel içerikler de sunar. Yapılan haberlere online ya da çevrimiçi denilmesi açısından teknolojik yollarla sunulmuş olması gereklidir. Sıcak gündem haber sitesi de bir çevrimiçi sitedir.

Yazılı haber organlarında yer alan örneğin gazeteler de yer alan haberleri online şekillerde de ulaşmak elbette ki mümkündür. Online olan içerikleri takip etmek gazetelere ulaşmaktan daha kolay olmaktadır. Ayrıca çevrimiçi olarak yapılan birçok haberi gazetelerde bulamayabilirsiniz. Sıcak gündem sayesinde sınırsız olarak kaynağa ulaşabilirsiniz. Gündem de yer alan son dakika haberlerini ilk olarak buradan öğrenebilirsiniz. İnternet haberlerine çoğu kişi güvenmemektedir. Çünkü nereden alındığı belirtmezler. Bu yanıltıcı olan haberler haber niteliği taşımazlar. Ancak haberin nereden ve hangi kaynaktan elde edilmiş olduğu yaptığımız haberlerde yer aldığından dolayı oldukça güvenilirdir.

İnternet haberlerine internet gazeteciliği de denilmektedir. Bu yapılan haberler teknoloji kullanılarak istenilen bilgilere ve son dakika haberlerine hızlı bir şekilde ulaşma imkânlarını sunar. Ayrıca gündem haberlerinden de haberdar olmak açısından geleneksel şekilde yapılan gazeteleri de beklemek zorunluluğunu ortadan tamamen kaldırmıştır. Biz daha da ileriye giderek bu siteyi bir uygulama haline getirmiştir. Bu şekilde cep telefonlarından, tablet ve aynı zamanda bilgisayarlarınızdan da rahat biçimde ulaşabilirsiniz. Yine bu sayede erişim imkânı da bulunur. Ayrıca bu siteler 7/24 saatlerinde hizmet sunar. 7/24 haberlere ve bilgilere ulaşma imkânının sunar. Yine geçmiş haberleri bulundurduğundan dolayı ve depoladığından dolayı herhangi başka bir konu ile alakalı da merakını giderecektir.

Haber sitelerinde pek çok alanda haber yayınlanmaktadır. Sıcak gündem de spordan eğitime siyasetten gündelik olaylara varana kadar haber ve makaleler yer almaktadır.

Yaptığımız haber sitemizin amacı, insanların haber alma haklarını ve ihtiyaçlarını karşılama amacıyla da ortaya çıkmıştır. Ayrıca televizyon ya da gazetelere bağımlı olmadan yayınları gerçekleştirmekteyiz.

Yapılan internet haberlerinin nitelikleri;

 • Haber yapılan olaylar okuyucuya sunulmalıdır.
 • Haberlerin ilgi çekmesi açısından ilginç haberler yer almalıdır.
 • Haberlerin genel olarak 5N1K sorularını cevaplarını bulunduracak nitelikte olmalıdır.
 • Haberler yanlı şekilde olmamalı tamamen taraflılık içermemelidir.
 • Yazılı kaynak olduğundan dolayı, yazım kurallarına titizlikle dikkat edilmelidir.
 • Görseller ve fotoğraflar haberin içeriğine uygun olarak seçilmelidir.
 • İnsan haklarını ihlal edecek davranışlarda haberler yapılmamalıdır.

Yaptığımız haberler bu niteliklere oldukça uygundur. Aksi halde yaptığımız haberler haber niteliğinde olmamaktadır. Yine insanlar haberlere göz atarken bunların bulunmasına da dikkat etmeleri gereklidir.

Yaptığımız haber sitemizin ve uygulamamızın özellikleri ise;

 • Haberleri tam zamanlı olarak ve anında yayınlıyoruz.
 • Haberleri görsel ve video içeriklerle destekliyoruz ve zenginleştiriyoruz.
 • Okuyucular ayrıca 7/24 zaman içerisinde yapılan haberlere ulaşabilirler.
 • Okuyucular ayrıca sitemiz üzerinden yapılan haberin editör ve sahibiyle doğrudan bir şekilde iletişime geçilme şansını sunmaktadır.
 • Ayrıca yaptığımız bu haber farklı kaynaklar üzerinden de teyit edilebilir niteliktedir.
 • Ayrıca sitemiz ve uygulama üzerinden de kategorize edildiğinden dolayı herkes ilgi alanına uygun olan haberlere rahatlıkla ulaşılabilir.

Yaptığımız uygulama sayesinde haberlere tek tıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca reklamlarla da sizi yormaz. Siteye düşen ilk habere uygulama üzerinden de ulaşacaksınız. Ayrıca uygulamanın kullanımı da oldukça kolaydır. Uygulama üzerinde de site üzerinde olduğu gibi haberler kategorize edilmiş durumdadır. Yine burası üzerinden de istediğiniz nitelikte haberlere ulaşmanız mümkün olmaktadır. Gündem haberlerine ilk elden ulaşabilirsiniz.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu