Sponsorlu Bağlantılar

Sertleşme Bozukluğu Nedir Neden Olur?

Sertleşme Bozukluğu Nedir Neden Olur?

Sertleşme sorunu erkeklerde görülen özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan bir sorundur. Erkeklerde görülme sıklığı fazla olsa da meydana gelmesi için değişik faktörler vardır. Erkeklerin biyolojik bakımdan üremesine etki etmesinin yanında psikolojik de etkileri mevcuttur. Sertleşme sorunu cinsel hazza ulaşamama ve sürdürememe durumudur. Sertleşme tedavisi tercih edilerek sorun çözüme kavuşabilir ve en önemli olanı böyle bir sorunla karşılaşıldığı zaman vakit kaybetmeden doktora görünmek gerektiğidir.

Sertleşme Bozukluğu Tedavisi

Günümüz teknolojisiyle sertleşme sorunu yaşayan bireyler için birçok tedavi yöntemi geliştirilmiş ve başarılı şekilde sorunlar çözülmüştür. Erkeklerin bu konuda partnerleriyle birlikte tedavi olmak istemeleri önemlidir. Öyle ki günümüz şartlarında sertleşme sorunu yaşayan kişilerdeki başarı oranına bakıldığında partneriyle olan tedavilerde daha yüksek başarı oranları görülmüştür. Bir tedavi yöntemi başarısız olduğu zaman başka bir tedavi alternatifi uygulanmaktadır. Sertleşme tedavisi yöntemleri kişinin sorununun nedenlerine bakılarak seçilmeli ve sorunun kaynağı yok edilmelidir. Bu nedenle tanının iyi konulması ve sertleşme sorununun neden kaynaklandığının iyi bilinmesi gereklidir.

Sertleşme Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir?

Sertleşme tedavisi uygulanacak olan kişinin mutlaka sorununun kökeni iyi araştırılmalıdır ve neden kaynaklı olduğuna göre tedavi yöntemi seçilmelidir. Psikolojik sebeplerden dolayı sertleşme sorunu yaşanıyorsa mutlaka bu konuda uzman psikologlar yardımıyla seks terapileri alınmalı ve partneriyle kişi birlikte gittiği takdirde başarılı olma oranı daha yüksek olacağı bilinmelidir. Fiziksel nedenlerden kaynaklı bir sertleşme sorunu yaşanıyorsa farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Ağız yoluyla alınan ilaçlar, penis protezi ameliyatı, vakum cihazı, penis içine enjeksiyon gibi sertleşme tedavisi yöntemleri tercih edilebilir. Hasta ve doktor arasındaki fikir alışverişlerinden, hastanın sorununun nedenlerinin tespitinden sonra tedavi yöntemine karar verilir.

Sertleşme Bozukluğu Tedavisinde Yaş Sınırı Var mıdır?

Sertleşme tedavisi sertleşme bozukluğu yaşayan kişilerde cinsel hayata konfor sağlamak amaçlı yapılmaktadır. Ameliyatla olacağı gibi de farklı tedavi yöntemleri de vardır.

Sertleşme Bozukluğu Kaç Yaşında Başlar?

2010 yılındaki bulgulara göre neredeyse 40 yaş üzeri erkeklerin yüzde 33’ünde görülmektedir. Çeşitli sebeplere dayanan sertleşme bozuklukları genel olarak yaş ile ilgili olarak seyreder. Yaş ilerledikçe hastalık oranları arttığı için sertleşme tedavisi ihtiyacı doğabilir. Sertleşme bozukluğu yaşayan kişilerin öncelikle sorunun kaynağını belirlemek için bir uzman görüşü almasında fayda olacaktır ki tedavinin nasıl uygulanması gerektiğine karar verilsin. Sertleşme bozuklukları 40 yaş sonrası başlasa da günümüzde genç kesimde de görülmesi olası bir hal almıştır. Bunun için yeme içme düzenine, kötü alışkanlıkların olmamasına ve uyku düzenine öncelikle dikkat ederek önlem alınmasında fayda olacaktır.

Sertleşme Bozukluğunda İlaç Tedavileri Var mıdır?

Sertleşme tedavisi için mutlaka bir üroloji kliniğine başvuru yapmak ve ürolog yardımı almak önem taşır. Üroloji kliniği hastalığın ne durumda olduğunu tespit ettikten sonra tedavi yöntemi hakkında kişiyi bilgilendirecektir. İlk olarak operasyon düşünmeden önce mutlaka ilaç tedavisi düşünülmeli ve ağızdan alınacak ilaçlarla başarının yüzde 70’ini yakaladıklarını hastaya hatırlatmak önemlidir. İlaç tedavilerine cevap vermeyen kişilerde alternatif olan tedavi yöntemleri denenmelidir. Genel anlamda ilaç tedavileri başarılı olsa da ilaç kullanmak istemeyen ve ilaç tedavilerine cevap vermeyen kişilerde çözüm için cerrahi yöntemler uygulanması gerekebilir. Ağrısız ve sızı olmadan günlük hayata dönülebilen şok tedavileri yanında cerrahi operasyonlar da alternatif olan tedavi yöntemleridir. Hangi yöntem olursa olsun günümüz teknolojisi kullanıldığı için yüksek başarı oranı mevcuttur. Kişi sertleşme sorunu yaşadığı zaman vakit kaybetmeden teşhis edilmesi adına mutlaka uzmana danışmalı ve sertleşme tedavisi için bilgi almalıdır.

https://www.muradceltik.com/sertlesme-sorunu-ve-cozum/ ß hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı