Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Saç ekimi saçlarında seyrelme ve azalma sorunuyla karşı karşıya olan kişilere uygulanan bir tedavidir. Estetik amaçlıdır. Saçların yeniden gür ve canlı görünmesini sağlar. Gelişen tıp teknolojileri sonucunda oldukça doğal görünümlü, etkili ve başarılı sonuçları olan saç ekimi tedavileri uygulanır.

Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişilerin akıllarında nasıl bir yöntem olduğuna ve saç ekimi fiyatları aralığına dair soru işaretleri olabilir. Öncelikle saç ekiminin son derece etkili ve başarılı bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Kellik durumlarında dahi yeniden gür saçlara kavuşmak mümkün olur.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi yönteminde öncelikle uygun bir bölgeden saç kökleri toplanır. Bu bölge genellikle kişinin kendi ensesi olur ancak ense bölgesinde de yeterli saç kökü bulunmadığı durumlarda vücudun başka bölgelerinden de toplanabilir. İkinci aşamada ise kelliğin oluştuğu bölgede açılan kanüllere, bu saç köklerinin yerleştirilmesi işlemi vardır. Bu sırada önemli olan saç köklerini doğru açı vererek yerleştirmektir. Eğer uygun açı verilemezse saçlar olması gerekenden daha dik çıkar ve doğal bir görüntü elde edilemez.

Saç ekimi fiyatları bu yöntemi düşünen kişilerce merak edilir. Ancak yöntemin kesin sonuçlar vermesi ve kalıcı bir şekilde kelliğe çözüm bulması, fiyatını fazlasıyla hak ettiğini gösterir. Saç dökülmesini önleyici olduğu söylenen ürünlere verilen ücretler düşünüldüğünde, zaman içinde daha fazla bir maliyete sebep olacaktır. Bu nedenle saç ekimi fiyatları için etkinlik ve maliyet oranının uygun olduğunu söylemek mümkündür.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi, kadın ve erkekler arasında popüler bir yöntem haline gelmiştir. Her ne kadar kellik erkeklerle bağdaştırılan bir durum olsa da, nadiren kadınlarda da görülebilir. Özellikle hormonal düzensizliklerin, vitamin ve mineral eksikliklerinin olduğu durumlarda kadınlarda da saçlarda seyrelme sorunu yaşanabilir. Herhangi bir sebepten dolayı saçları seyrekleşen ve kelleşme başlayan herkese saç ekimi tedavisi uygulanabilir. Kişinin kendinden alınan saç kökleri nakledildiği için ret ile karşılaşma olasılığı son derece düşüktür.

Saç Ekimi Sonrası Ağrı Olur mu?

Saç ekimi sanıldığı gibi ağrılı bir yöntem değildir. İşlem sırasında zaten anestezi uygulanır ve kişilerin ağrıyı hissetmemesi sağlanır. Sonrasında ise ilk gün ağrı hissedilebilir ve azalarak geçer. İşlem sonrasındaki günlerde, ağrı fazla geldiğinde hekimin de önerisiyle birlikte ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir.

Saç ekimi sırasında kullanılan yöntemlere göre ağrı düzeyi de değişir. Yeni teknolojiyle birlikte uygulanan saç ekimi yöntemleri sayesinde, saç ekimi sonrası yaşanan ağrı düzeyi oldukça azalmıştır. İyileşme daha hızlı olur ve hastalar normal hayatlarına daha çabuk dönerler.

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi fiyatları gibi saç ekiminin sonuçları da merak edilir. Bu tedavinin sonuçlarının gayet yüz güldürücü olduğunu söyleyebiliriz. Saçlarda seyrelme olan ya da tamamen kelleşmiş olan alanda ekimi yapılan saçlar çıkar ve gür bir saç görünümü elde edilir. Kişiler artık saçlarındaki dökülme nedeniyle kendilerini kötü hissetmezler ve özgüvenleri yerine gelir. Üstelik operasyon sonrasında kısa süre içinde iş hayatınıza dönmeniz de mümkündür. Yalnızca ekimi yapılan saç köklerinin çıkmasını beklerken sabırlı olmanız gerekir.

Saç Ekimi ve Fiyatları 2020

Saç ekimi fiyatları için araştırma yaparken herkes için farklılıklar olabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle en doğrusu saç ekimi için gittiğiniz ön görüşme sırasında fiyat bilgisini de almanızdır. Bazı kişilerde kellik ileri düzeydedir ve fazlaca saç kökü ekimi yapmak gerekir. Bu durumda işlem iki seans halinde gerçekleşir ve saç ekimi fiyatları da değişkenlik gösterir.

https://www.smilehairclinic.com/ ß hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı