Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi Nasıl Yapılır? 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Fue saç ekimi olarak adlandırılan bu uygulama saçın doğal yapısını bozmadan uygulanmaktadır. Doğru saç ekimi tekniğinin kullanılması bu yöntemin başarı sürecinde oldukça büyük önem içermektedir. Bu nedenle saç köklerinden alınan graft’lar yardımı ile yapılan bu ekim işlemi sırasında saç miktarı, ekim şekli, doğal saç yönü oldukça önem içeren konular arasında yer almaktadır. Ense kısmında yer alan saç köklerine bağlı  saç örneklerinin belirli cihazlar yardımı ile kellik oluşan ve saç oluşumu sağlanması istenilen alana  ekim işlemi gerçekleştirilir. Böylelikle oldukça kısa sürede uygulanan bu işlem sonrasında ortalama 6 ay ile 1 yıl içerisinde kişi yeni saç görünümüne kavuşmaktadır. Oldukça dikkat içeren bir uygulama olması bu işlemin mutlak suretle işinin ehli bir uzman tarafından gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

 

Fue Saç Ekimi Nedir?

 

Günümüzde sıklıkla uygulanan ekim teknikleri arasında yer almakta olan Fue saç ekimi oldukça önemli başarılara imza atmaktadır . İçerisinde barındırdığı birçok avantaj ile tercih edilen bu yöntemde seans aralıkları ile uygulama gerçekleştirilmektedir. Tek seansta 6.000’e kadar saç kökü alım işlemi gerçekleştirilme olanağına sahip bu yöntem ekim sırasında da tek seferde 60 kök kadar ekim gerçekleştirmektedir. Saçların tek tek ense bölgesinden alım işlemi gerçekleştirilerek saçsız olan bölgelere nakil edilmesi tekniği ile uygulanan bu ekim yöntemi öncesinde saç boyutları kısaltılmalıdır.

 

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası İşlemler 

 

Özellikle erkekler tarafından psikolojik anlamda sorunlara yol açmakta olan saçsız görünümün ortadan kaldırılması için uygulanan saç ekim yöntemi öncesinde saçların boyutları ortalama 1 mm lik bir hale getirilir. Böylelikle doğal saçların mikro cihaz ile alımı oldukça kolaylaşmaktadır. Ayrıca saç tipinin bu ekim işlemi için uygun niteliklerde olduğunun da kontrol edilmesi ekim öncesi yapılacak olan işlemler niteliğindedir. Saç ekimi işlemi sonrasında ağrı eşiği düşük, iyileşme süreci ise kısa sürmektedir. Saç ekimi yöntemi sonrasında yeni saçlar ortalama olarak 3 aylık bir süreçte çıkma işlemi göstermektedir. Ancak tamamen bir saç görünümü elde edilebilmesi adına yaklaşık olarak 6 aylık bir süreç geçmesi gerekmektedir. İlgili işlemin alanında uzman ekipler tarafından uygulanması saç ekim öncesi ve sonrasında başarıyı beraberinde getiren bir etkendir. Bu alanda en sık kullanılan tekniklerden olan fue saç ekim tekniği öncesi ve sonrasında hasta memnuniyetini ön planda tutan bir tekniktir.

 

En İyi Saç Ekimi Merkezleri 

 

Saç ekim işleminin başarılı bir şekilde ve hastaya hiç bir olumsuzluk sağlamadan tamamlanabilmesi en iyi saç ekim merkezi alanın tercih edilmesi ile doğrudan ilgi sağlamaktadır. Bu nedenle bu estetik işleminin niteliklerine uygun sonuçlandırılması adına saç ekim merkezleri iyice araştırılmalı, fiyatlandırmaları ve uygulama seçenekleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Ayrıca ilgili saç ekim işlemini gerçekleştirecek olan uzman doktorun da tecrübesi ve referanslarının gözden geçirilmesi unutulmamalıdır. Bu nedenle alanının en iyisi olan ekim merkezi tercihinin yapılabilmesi adına uzun bir süre detaylı araştırma yapılması gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saç Ekimi Fiyatları 

 

Oldukça başarılı sonuç odaklı olan saç ekim yöntemlerinde saç ekim fiyatları da büyük bir önem içermektedir. Bu ekim yöntemlerinin tercihinde son derece etkili olan bu fiyat unsuru işlemin uygulanacağı hastane ve kliniklere göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca ekim işleminin uygulanacağı alanın genişliği de bu fiyatlandırma da oldukça etkilidir. Bu işlemde kullanılacak olan tekniğinde etkilediği fiyat aralığı her alanda değişmektedir. Bu nedenle bu ekim işlemi sırasında öncelikli olarak fiyat araştırılması yapılması gerekmektedir. Böylelikle hem başarılı sonuçlar elde eden hem de uygun maliyetli saç ekim fiyatları içeren kurumlar tercih edilmelidir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı