Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Estetik ve güzel görünmenin ilk şartı olan saçlar ergenlik dönemi ile beraber farklı nedenlere bağlı olarak dökülmektedir. Saçlarını kaybeden kişiler psikolojik olarak olumsuz etkilenmektedir. Özellikle ergenlik dönemi ile başlayan erkeklik hormonunun etkisiyle saç dökülmesi oluşabilmektedir. Bu dökülme durumu 40’lı yaşlara kadar sürmektedir. Saç ektirmek isteyen kişilerin bu durumu dikkate almaları saç ekimi uygulamasını başarılı kılacaktır. Saç ektiren kişilerde uygulama sonrasında saç derisinde kabuklanma meydana gelmektedir. Saçların yıkanması ile beraber kabuklar ve ekilen saçlar hızlı bir şekilde dökülürler. Yaklaşık 1 ay sonra ekilen bütün saçlar döküldükten sonra 3 ay boyunca herhangi bir değişiklik olmaz, 3 aydan sonra 5 ve 6 aya kadar saçlar tekrar çıkmaya başlar kalıcı haline ise bir on ikinci aydan sonra ulaşırlar.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi özel cihazlar kullanılarak Saç köklerinden bulundukları yerlerden çıkarılarak saç dökülmesinin olduğu alana açılan kanallara belli aralıklarla ve belli bir açı ile nakledilmesi işlemidir. Saç ekimi kesinlikle profesyonellik gerektiren bir uygulamadır. Acemi ve gerekli yeterliliklere sahip olmayan kişiler tarafından yapılan saç ekimi uygulamaları kötü şekilde neticelenmektedir. Bu tarz saç ekim merkezlerinde yapılan uygulamalar sonucunda uygulamayı yapan kişiler uygulama öncesi görünüşünü arayacak duruma gelirler. Bundan dolayı saç ekim merkezi ve uygulamayı yapacak hekimin tercih edilmesi önemlilik arz etmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi uygulamaları ilk yapıldıkları dönemlerde farklı derinden tamamen alınarak saçsız alana nakledilmesi şeklinde yapılmaktaydı. Zamanla birçok alanda olduğu gibi saç ekimi uygulaması da değişiklik göstermiştir. Özellikle saç ekimi yapılacak alanlar yeterli miktarda saç dökülür nakledilmesi görüntü açısından etkili sonuçlar doğuracaktır. Yetersiz greft nakli orantısız ve estetik durmayan saçların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Genç yaşlarda yapılan saç ekimi işlemleri sonrasında uygulamayı yaptıran kişinin saçlarımda dökülme meydana gelebileceği için ilerleyen zamanlarda ilave seanslar ile saç ekimi yaptırmak zorunda kalabilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi tamamen profesyonel kişilerce yapıldığından dolayı doktorun doğru seçilmesi gerekir. Kellik seviyesi Saç Ekim Merkezinin tecrübe ve bilgi birikimi paket içeriği gibi noktalara göre saç ekimi fiyatları değişebilmektedir. Özellikle tek seansta çok fazla greft nakledilmesi bazen Dönor bölgenin kel kalmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı kellik seviyesi ileri derecede olan kişilerin tek seansta çok fazla sayıda greft nakli yerine birkaç seansta bu işleme yerine getirmeleri daha uygun olacaktır. Saç ekimi fiyatları çoğu zaman uygulamayı yapacak hekimin başarı durumuna göre de değişmektedir.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Erkek tipi saç dökülmesi olan ve bu durumdan rahatsız olan herkese  saç ekimi operasyonu yapılabilir. Uygulamayı yaptıracak olan kişilerin beklentileri ve doktorun bilgi birikimi harmanlanarak saç ekimi işlemi planlanmalıdır. Uygulama öncesinde yapılan tetkiklerde ciddi hastalığı tespit edilen kişilerin saç ekimi operasyonu uygulanmaz. Özellikle saç ekimi yapılacak olan merkezin acil durumlarda müdahale edebilecek ameliyat ortamı sağlaması gerekir. Anesteziye karşı reaksiyon gösteren kişilere saç ekimi operasyonu yapılmaz.

En İyi Saç Ekimi Merkezi

Saç ekimi kararı almış kişilere alanında uzman plastik cerrahlar tarafından gerekli bilgilendirme yapılmaktadır. Saç ekimi uygulamasını yaptıracak olan kişiler saç ekim merkezi ne tercih ederken bu merkezde daha önceden Bu uygulamayı yaptıran kişilerin tecrübelerini göz önünde bulundurmaları fikir sahibi olmalarını sağlayacaktır. Uygulamayı yapacak olan doktorun tecrübesi ve bilgi birikimi iyi araştırılması referansları doğru tespit edilmesi gerekir. https://www.smilehairclinic.com/ saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin gönül rahatlığıyla tercih edebilecekleri merkezler arasında yer almaktadır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı