Sponsorlu Bağlantılar

Psikoloğa Gitmek Memurluğa Engel Mi?

Psikoloğa Gitmek Memurluğa Engel Mi?

 

Psikolog yardımı almak kesinlikle memurluğunuza engel teşkil etmez. Bu daha çok profesyonel bir danışmanlık hizmetidir. Hayatta karşılaştığınız sorunlara çözüm bulmanıza yardımcı olunmaktadır. Eğer terapi sonrası ortaya çıkan sonuçlarda ciddi bir rahatsızlık belirlenmiş ve psikiyatri servisine görünmeniz gerekirse bu durumda değişiklik gösterebilir.  Buna karşın psikoloğa gidip uzman birinden destek almak memurluğunuza engel olmaz aksine işinize daha fazla odaklanmanıza ve hayatınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olur. Tabi hangi durumlarda psikoloğa gidilmesi gerekildiğini de bilmek gerekir. Hayatınızda bazı olumsuz durumları yaşıyorsanız uzman bir psikoloğa görünmeniz faydalı olacaktır. Tedavi için psikologlar ilk olarak size psikoloji testleri uygulayacaktır.

Hangi Durumlarda Psikoloğa Gidilir?

Hepimiz hayatımızda sıkıntı, üzüntü ve keder aşamaları yaşarız. Yaygın yanlış anlamaların aksine, psikologlar sadece klinik bozukluklarla ilgilenmezler. Sadece akıl hastalıklarıyla değil, aynı zamanda akıl sağlığıyla da ilgilenirler. Aslında, altta yatan sorunlar için ruh sağlığı uzmanlarına danışmaktan çekinenler, sorunlarını daha da kötüleştirebilir. Akıl sağlığı arayışına bağlı damgalama veya ‘deli’ olarak adlandırılma korkusu nedeniyle insanlar profesyonel yardım almaktan kaçınırlar. Eğer yoğun bir iş temponuz varsa online psikolog hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

 

Duygularınızı düzenlemekte güçlük çekiyorsanızHepimiz hayatımızın bir noktasında üzgün, endişeli veya kızgın hissetsek de, bu duyguları ne sıklıkta veya ne kadar yoğun hissettiğinize dikkat etmek önemlidir. İş yerinde veya okulda o kadar etkili performans göstermiyorsanız, işte veya okulda performans düşüşü, psikolojik veya duygusal sorunlarla mücadele edenler arasında yaygın bir işarettir. Uyku veya iştahta değişiklikler veya bozulmalar yaşıyorsanız, ilişkiler kurmak ve sürdürmek için mücadele ediyorsanız, önemli bir travma yaşadıysanız, üstesinden gelemeyecek bir acı veya üzüntü duyuyorsanız, hayatın bir anlamı yok gibi düşünüyorsanız, duyuyorsanız akıl sağlığı noktasında sorunlar yaşıyorsanız online terapi yöntemi ile psikoloğa başvurmanız sizin yararınıza olacaktır.

 

Psikoloğa gitmek bir ayıp, kusur veya eksiklik değildir aksine bir cesaret göstergesidir. Bu hayatta zorlandığınızı kabullenip bunun üstesinden gelmeye ne kadar istekli olduğunuzu gözler önüne sermektir. Erdemli bir psikolog eğer ki anlattıklarınız başka hayatları çok büyük etkileyecek bir şey değilse her şeyi gizli tutar ve sizi iyi etmek için uğraşır.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı