Sponsorlu Bağlantılar

Profesyonel Web Tasarım Hizmetleri

Web Tasarım

Tasarımın her dalında olduğu gibi web tasarımında da belli ana hatlar oluşturularak çalışmalar yapılır. Bunları aşağıda kısa başlıklar halinde sizlere sunuyor ve kaliteli bir çalışma için ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Düzen: Kullanılacak grafikler ve metinler belirli bir sırada olmalıdır. Web sitelerinin önemli bir amacı, kullanıcıların aradıkları bilgileri ilk bakışta hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı olmaktır. Bu, tasarımın dengeli, tutarlı olması ve bütünlüğünü düzenli tutması durumunda geçerli olabilecek bir durumdur.

Renk: renk seçimi müşteri gereksinimlerine ve kullanım amacına bağlıdır; Bu, siyah ve beyaz renkler kullanılarak kolayca yapılabilirken, bir kişinin veya şirketin kişiliği ve markası, web dostu renkler kullanılarak da ifade edilebilir.

Grafikler: Web tasarım hizmetleri için grafikler logolar, fotoğraflar, küçük resimler veya simgeler olarak kullanılabilir. Kullanılabilirlik açısından çok sıkışık olmamalı, sayfa açılma hızını etkilemeyecek boyutta olmalı, web sayfası içeriği ile uyumlu olmalı ve uygun şekilde konumlandırılmalıdır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu