Gündem

Philips, ev aletleri bölümünü 3.7 milyar avroya Çinli Hillhouse’a sattı

Philips bu satıştan vergi ve diğer masraflar sonrasında 3 milyar avro civarındaki bir parayı kasasına koyacak. Bu miktarın dışında Hillhouse 15 yıl içinde gruba lisans bedeli olarak da 700 milyon avro ödeyecek. Tüm yasal süreçlerin tamamlanmasının ardından devir işleminin bu yılın üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Hollandalı şirket, ev aletleri bölümünü satma niyetini geçen yıl açıklamıştı. Tamamen tıp teknolojisi ile diş fırçası ve traş makinesi gibi kişisel bakım ürünlerinde yoğunlaşma hedefinde olan şirket, bugünkü büyüklüğüne ampul, televizyon cihazı, elektrik süpürgesi, traş makinesi sayesinde geldi.

Hillhouse Capital, bu alışveriş sonrasında 15 yıl boyunca Philips markasıyla küçük ev aletleri üretip satacak. Şirketin, Philips marka ürünlerle yeni piyasalara da açılma hedefi olduğu biliniyor.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı