Sponsorlu Bağlantılar

Penis Protezi Operasyon Süreci Nasıl İşler

Penis Protezi Operasyon Süreci 

Penis protezi hastanın daha önce ereksiyon sorunu durumunda tedavi olduğu ancak tedaviye cevap vermediği durumlarda hastanın eşi ile görüşerek doktorla bu konuda ortak karar alarak operasyona karar verilir. Operasyon yaklaşık olarak bir buçuk saat gibi bir sürede tamamlanır.

Operasyon sırasında hekim hastaya enfeksiyon tedavisi uygular ve ameliyattan sonra hastaya hastanede yattığı süre içinde antibiyotik tedavisi uygulanır. Bu hastanın durumuna bağlı olarak en fazla 5 gün hastanede kalarak devam eder. Bazı hastalar enfeksiyon durumuna göre 2 günde de taburcu olmaktadır.  Hasta yaklaşık 6 ay sonra normal cinsel yaşamına dönebilir.

ED1000 Tedavisi Nedir?

ED1000 tedavisi tıpta koroner arter iskemik kalp hastalığı gibi damar hastalıklarında kullanılan ve yeni bir damar oluşturmak için başvurulan tedavilerden biridir.  ED1000 tedavisi ereksiyon sorunu yaşayan hastalarda penise kan gitmemesi durumunda penisin belli noktalarına şok tedavisi uygulanarak o bölgede yeni bir damar oluşumu sağlamak için yapılır.

ED1000 tedavisi 15 dakikalık seanslarla yapılan hiçbir acı ve ağrı hissedilmeyen bir tedavidir.  Bu nedenle hastaya herhangi bir anestezi uygulaması yapılmaz. ED1000 tedavisi uygulanan hastalar genellikle iskemik kalp hastalığı olan yani damar sorunu bulunan hastalardır. Hastanın ereksiyon sorunu tedavi edildiğinde aynı zamanda kalp hastalığı da tedavi edilmiş olur.  Yeni bir damar oluşumu kalpteki sorunu çözerken aynı zamanda ereksiyon sorunu da tedavi etmiş olur.

ED1000 Tedavisi Nerede Yapılır?

ED1000 tedavisini gerçekleştiren cihaz muayenehane koşullarında da bulunabilir. Hastane koşullarında da bu tedavi yapılabilir. Tedavide anestezi gerektirmediği için hastane koşullarında yapılmasına gerek yoktur.

Yaklaşık olarak 15 dakikalık bir sürede tamamlanır.  Hasta bu tedavisi sırasında acı ve ağrı hissetmez.  Seanstan sonra hasta günlük yaşamına dönebilir.  Son derece kolay ve hasta açısından hiçbir risk oluşturmayan tedavilerden biridir.

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Penis protezi genellikle ereksiyon sorunu yaşayan rahat cinsel ilişkide bulunamayan erkekler için öngörülen ve bir operasyonla gerçekleşen tedavidir.  Ancak bundan önce hastanın diğer tedavi yollarını denemiş ve bu tedavi yolların sonucunda tedavinin başarısız olması gerekir.  20 yaşını dolduran herkese takılan penis protezi genellikle orta yaş üzerindeki erkeklerden gelen talep üzerine takılmaktadır.

Ancak penis protezi takılabilmesi için bu konuda hekimin önerisi çok önemlidir.  Ortak karar verilmesi noktasında hastanın eşi ile de bu konuda hemfikir olması durumunda penis protezi operasyonda hastaya takılır.  Hasta operasyondan 6 hafta sonra sağlıklı bir cinsel yaşama dönebilir.

Penise Şok Dalga Tedavisi

ED1000 olarak da bilinen penise şok dalga tedavisi ereksiyon sorunu yaşayan hastaların daha önce ilaç kullanarak belli ölçüde başarılı olmuş ancak bunun devam ettirilmemesi durumunda başvurulan tedavilerden biridir.  Penise şok dalga tedavisi iskemik kalp hastalığında kullanılan dünyada ve ülkemizde iskemik kalp hastalığında 5-6 yıldır kullanılan tedavilerden biridir.

Damarla ilgili sorunu olan kalp hastalarında yeni bir damar oluşturmak için kullanılan yöntemlerden biridir. Penisin belli noktalarına bağlanan cihaz peniste yeni bir damar oluşturarak ereksiyonun oluşmasını sağlar.  Son derece risksiz ve çok kısa sürede seanslarla yapılan tedavilerden biridir.  Başarı oranı %80-85 civarındadır. Penise şok dalga tedavisi herkese uygulanabilir.

Penis Protezi Operasyon Süreci

Penis protezi operasyonu öncesinde hasta böyle bir operasyona uygun olup olmadığı hekim tarafından yapılan tetkiklerle anlaşılır.  Yaklaşık olarak bir buçuk saat gibi bir sürede gerçekleşen bir operasyondur.  Operasyonundan sonra hasta en az iki en fazla 5 gün kadar hastanede yatırılır.  Bu arada antibiyotikle enfeksiyon tedavisi yapılır. Enfeksiyon riski kalmadığında hasta taburcu edilir. Taburcu olduktan sonra hasta normal cinsel yaşamına 6 hafta sonra rahatlıkla başlayabilir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı