Sponsorlu Bağlantılar

Penis Protezi Ameliyatı ve Fiyatları

Penis Protezi Ameliyatı ve Fiyatları

Halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinen penis protezi farklı çeşitlerde bulunmaktadır.  Bunlar bükülebilir,  şişirilebilir çeşitlerdir.  Hangi protezin takılacağına doktor hasta ile birlikte karar verir.  İkisinin de fonksiyonları ve farklılıkları görüşülerek birinden biri takılır.  Penis protezi ile sertleşme sorunu tamamen ortadan kalkar.

Cinsel yaşamda sorun yaşayan erkekler ve partnerleri penis protezi ile sorun haline gelen cinsel yaşamdan kurtulurlar. Penis protezi ereksiyon sorunu yaşayan hastalara takılan bir alternatif tedavidir.  Bu tedaviden sonra hasta istediği zaman cinsel ilişkiye girebilir ve kendi isteği ölçüsünde devam ettirebilir.  Mutluluk çubuğu günümüzde çok fazla tercih edilmektedir.

Çiftlerin mutluluk çubuğundan sonra düzelen cinsel yaşamları dolayısıyla sorunlarının da çözülmesini sağlar.  Penis protezi penis içine operasyonla yerleştirilen medikal bir aparattır ve hastaya ereksiyon olanağı sağlar.  Dolayısıyla hasta da sertleşme problemi tamamen ortadan kalkmış olur.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir? 

Penis protezi ereksiyon sorunu yaşayan hastaların tedavilerinin   başarısız olduğu durumda hastalara cerrahi bir operasyonla takılan protezdir.  Penis protezi operasyonunda penisin her iki tarafına protez yerleştirilir.  Penis protezi iki çeşittir.

  • Şişirilebilir penis protezi
  • Yarı sert yani bükülebilir penis protezi

Penis protezlerinin en önemli özelliği cinsel ilişki sırasında büyür ve istenilen ölçüde cinsellik yaşanmasını sağlar. Ancak penis protezi herkese takılan bir protez değildir. Hastaya doktor ilk muayene de bir takım tedavi yöntemi uyguladıktan sonra, bu tedavilerin başarısız kaldığı durumlarda takılan bir protezdir.  Bazı erkekler için tek alternatif penis protezi olabilir.  Penis protezi taktırmak isteyen hastaların kendisi için hangisinin kullanmasının daha iyi olacağına hasta kendi karar verir ve bu konuda doktordan bilgi alarak penis protezini taktırabilir.

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Penis protezi operasyonu ereksiyon problemi yaşayan yani erektil disfonksiyon sorunu olan hastaların tedavi edilmesinde,  ancak tedavinin cevap vermediği durumda bulunan hastalara takılır.  Yaklaşık olarak bu sorunu yaşayan 40 yaş ile 70 yaş arasındaki erkeklere takılır.  Genellikle ereksiyon problemi yaşayan hastalar 70 ile 40 yaş arasında bulunan hastalardır.  Ancak genel anlamda ereksiyon problemi bulunan hasta oranı toplumda yüzde yetmiş civarındadır.  Penis protezinin takılabilmesi için yaş sınırlaması yoktur.

Penis Protezi Ameliyatı 

Penis protezi ameliyatı ve hangi tip penis protezinin takılacağını, tedavi süresi belirler. Penis protez operasyonu hastadan hastaya değişiklik gösterir. Bazı hastalarda 45 dakikada takılır.  Bazı hastalarda ise bir buçuk saat arasında değişen ameliyat süresi vardır.  Ameliyattan sonra hasta 2-3 gün boyunca hastanede kalır.  Bazı durumlarda daha uzun sürede hastanede kalabilir.  Bunun sebebi ise damar yolu ile antibiyotik tedavisinin belli bir süre devam etmesinin zorunluluğudur. Hasta ameliyattan sonra bir hafta kadar ameliyat yerini özellikle sudan korunması gerekir ve ameliyat bölgesinin sterilizasyonu çok önemlidir.

Bir ay kadar cinsel ilişkide bulunulmaması gerekir ve ne zaman cinsel ilişkiye gireceğini doktor kontrollerinden sonra doktor belirler.  Genellikle ameliyattan sonra komplikasyon görülmez,  ancak ateş,  geçmeyen ağrı,  ameliyat yerinde akıntı,  peniste şişlik ve kızarma olması durumunda mutlaka doktora başvurmak gerekir. Penis protezi ameliyatının en önemli komplikasyonu ameliyattan sonra gelişecek olan enfeksiyondur.

O nedenle özellikle ameliyat bölgesinin temizliği ve sterilizasyonu çok önemlidir. Hastanede kalış süresinin uzun olmasının sebebi de antibiyotik tedavisinin uzun sürmesidir. Ancak her şeye rağmen bu komplikasyon oranı oldukça düşüktür. Genellikle şeker hastalarında görülen komplikasyonlardır.  Penis protezi takıldıktan sonra olası bir yan etki durumunda hekim bunun önlemini en kısa sürede alır.

https://www.muradceltik.com/penis-protezi-ameliyati/ hakkında detaylı bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı