Sponsorlu Bağlantılar

Pazar Araştırması

Pazar Araştırması

Pazar araştırması yapmak alışveriş yaparken kandırılmamak için çok önemlidir. Pazar araştırması dediğimiz husus her alanda yapılabilir. Pazar araştırmasını yaparken de gerçekten işinin ehli bir firma ile çalışmak önemlidir, bu sayede satıcılar ya da hizmet alacağınız kişiler tarafından kandırılarak yüksek fiyatlar ödeme riskinizi minimuma indirebilirsiniz.

Pazar Araştırması Yapılırken

Pazar araştırması yaparken işinin ehli firmalar öncelikle araştırmanın yapılacağı bölgeyi seçerler. Bölge seçiminden sonra tahminleme yapılır. Bu işlem sizin gelecek planlarınız ile ilgilidir. Daha sonra size uygun bölgeyi bulmak için optimizasyon ve segmentasyon işlemleri yapılır. Bu detaylı araştırmaya lokasyon analizi denmektedir. Beraber çalıştığınız firma lokasyon analizi işleminden sonra bu verileri fizibilite raporuna işler. Bu rapora bakarak da işletmenizin geleceği hakkındaki doğru kararı siz verirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı