Spor

Pau Capell, Mont Blanc Solo koşusunu tamamladı

The North Face, sporcusu ve ultra maraton koşucusu Pau Capell’in geleneksel Tour du Mont-Blanc (TMB) koşusunu 21:17:18 ile tamamladığını duyurmaktan gurur duyuyor.

Bu yıl rakipleri olmadan koşan 2019 UTBM galibi Pau Capell, yarışa katılamayan ve zorluklarla yüzleşen bütün yarışmacılardan aldığı ilham, onun bu koşuyu gerçekleştirme nedeni oldu.

Dünyanın en zorlu ve prestijli parkurlarından biri olarak kabul edilen rota, 171 km ve 10.000 metrelik yükseklikten oluşuyor ve bu süreçte Alpler’in en nefes kesen kısımlarından Fransa, İtalya ve İsviçre’yi geçiyor.

Yanında sağlık ve güvenlik için küçük bir ekip bulunmasına rağmen yalnız başına koşmak yarışı fiziksel aynı zamanda da mental olarak zorlu hale getirdi. Koşullar, Pau’nun dayanaklılığını arttırmasını ve en ince ayrıntısına kadar yarışa hazırlanmasını gerektirdi.

Pau, bu koşuda The North Face’in yeni ayakkabısı Flight VECTIV™ ile yarıştı. Ocak 2021’de piyasaya sürülecek olan VECTIV, dünyanın en iyi sporcularının beklentilerini karşılamak için ileriye doğru ivme ve itiş gücü sağlayan ve yarışlar için mükemmel hale getirilen, atlet tarafından test edilmiş, patentli bir teknoloji sistemidir.

Pau için yarışa hazırlık süreci küresel karantinadan kaynaklanan sınırlı antrenman koşulları, seyahat kısıtlamaları UTMB 2020’nin iptali dolayısıyla son derece zorlu geçti. Kendisini aşma fırsatını yakalayabilmesi, tüm zorluklara rağmen kendi rekorunu kırmak ve diğer atletleri cesaretlendirmesi kadar önemliydi.

“Bu yıl koşmak inanılmazdı, gerçekten hayatımın en iyi deneyimlerinden biriydi. Herkes için çok zor bir yıl oldu ve dünyanın her yerinden insanlardan aldığım destek inanılmazdı. Şimdilik biraz zaman ayırıp, ailemle dinleneceğim ve sonrasını kim bilir!”
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı