Sponsorlu Bağlantılar

Migren Nedir?

Migren Nedir?

Migren strese bağlı olarak genellikle ataklar halinde gelen ve saatlerce sürebilen bir baş ağrısı çeşididir. Günlük hayatı olumsuz yönde etkiler. Kişinin işlerini yapması zorlaştırır ve bir gününe mal olabilir. Strese bağlı olarak gelişen migren için birçok yöntem bulunmuş, birçok alet üretilmiştir. Fakat bunların hiçbiri kesin bir çözüm değildir. Şimdiler de daha yaygın olarak migren taşı oldukça sık kullanılıp tam olarak bir çözüm sağlamasa da migren için en etkili yöntemdir.

Migren İçin Çözüm

Birçok araştırmaya göre migren için kalıcı bir çözüm ne yazık ki bulunamamıştır. Fakat mentholbox gibi migren taşlarının etkileri arttırılarak bir çözüm elde edilmiştir. Taş şeklinde mentollü yapısı ile migrenin yaygın olduğu bölgeye sürülerek deri ile temas ettiği andan itibaren ferahlık hissi vererek bir rahatlatma sağlar. Elbette ki kalıcı ve kesin bir çözüm değildir ama en etkili yöntem budur. Aynı zamanda uygulaması kolay maliyeti de oldukça uygundur.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı