Sponsorlu Bağlantılar

Mide Balonu Uygulaması ve Tedavisi

Mide Balonu Uygulaması ve Tedavisi

 

Mide balonu uygulaması son dönemlerde giderek yaygın hale gelmeye başlamış olan zayıflama yöntemleri arasında yer almaktadır. Ancak geniş çaplı bir zayıflama yöntemi değildir. Yani çok yüksek kilo değerlerinden, çok düşük kilo değerlerine inmek için bu yöntemin kullanılma olanağı yoktur.

 

Daha çok kısa vadede bir miktar kilo vermek isteyen kişilerin başvurduğu bir yöntem olan mide balonu tedavisi, kişilerin midelerine yerleştirilen ve mide içerisinde hacim kaplayan bir balon ile yapılmaktadır. Bu balon sayesinde kişilerin doyma eşikleri düştüğünden dolayı, kısa sürede kilo vermeleri mümkün hale gelmektedir. Denilebilir ki balon tedavisi ile kişiler zorunlu olarak diyete sokulmaktadır.

 

Mide Balonu Nedir?

 

15-20 hafta gibi kısa bir zaman diliminde belirli ölçüde kilo vermek isteyen kişilerin başvurdukları bir zayıflama yöntemi olan mide balonu tedavisi, son derece kolay uygulanabilen ve herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen bir yöntemdir. Uygulamanın yapılmasının sonrasındaki birkaç gün midede kısmi ağrı ya da bulantı olması dışında bu balon tedavisinin herhangi bir yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır.

 

Gerekli sürenin tamamlanmasının ardından balon da mideden tahliye edilmektedir. Bu tahliye işlemi de kullanılan yönteme göre iki şekilde olmaktadır. Bunlardan biri balonun midede eriyerek vücuttan idrar yolu ile dışarı atılmasıdır. İkinci yöntem ise yine yerleştirildiği gibi basit bir operasyon ile balonun mideden alınmasıdır.

 

Mide Balonu Fiyatları

 

Kilo vermek amacıyla balon tedavisi yaptırmak isteyen kişiler için belirlenmiş olan mide balonu fiyatları konusunda belirli bir standart yoktur. Bu durumun temelinde, tedaviyi uygulayan merkezlerin sayısındaki çokluk yer almaktadır. Genellikle özel sağlık kuruluşlarında yapılan balon tedavisi için her sağlık merkezinin belirlemiş olduğu farklı fiyatlar mevcuttur.

 

Ayrıca balonun yerleştirilmesinde hangi yöntemin kullanılacağına dair verilecek karar da fiyat konusunda belirleyici olan hususlar arasında yer almaktadır. Daha doğru ve detaylı bilgi almak için bu tedaviyi yapan sağlık merkezleri ile doğrudan iletişime geçmek gereklidir.

 

Mide Balonu Yaptıranlar

 

Fazla kilolarından kurtulmak amacıyla mide balonu tedavisine başvurmak isteyen kişiler, daha önce bu tedaviyi görmüş olan kişilerin görüşlerinden yararlanabilirler. Hem sürecin nasıl işleyeceğine dair bilgi sahibi olmak hem de merak edilen soruları sormak için deneyimli kişiler ile görüşmek ya da onların yorumlarından yararlanmak son derece önemli bir durumdur.

 

İnternet üzerinde buluna forum siteleri, yorum ve değerlendirme siteleri gibi alanlarda daha önce balon tedavisi olmuş kişilerin yorumlarına ulaşmak ve bu kişiler ile iletişime geçmek mümkündür.

 

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

 

Daha önce mide balonu tedavisi olmuş olan kişiler ile internetten ya da yüz yüze yapılan görüşmelerde anlaşıldığı üzere bu yönteme başvuran kişiler son derece memnun kalmıştır. Tedavinin kısa sürede belirli bir miktarda kilodan kurtulmak için etkili olduğunu beyan edenlerin sayısı oldukça fazladır. Balon tedavisinden istediği verimi alamayan ya da farklı nedenlerden dolayı memnun kalmayan kişiler ise oransal olarak son derece azdır.

 

Mide Balonu Nasıl Takılır?

 

Midesine balon taktırmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri konulardan biri de balonun nasıl takılacağıdır. Bu hususta iki yöntem bulunmaktadır. Birincisinde kısmi anestezi ile kişi uyutularak basit bir operasyon ile balon mideye yerleştirilmektedir.

 

Bu yöntemde kişiler herhangi bir acı ya da ağrı hissetmezler. İkinci yöntemde ise kapsül boyutunda olan bir balon kişiye su yardımı ile yutturulur ve sonrasında da balona sıvı aktarımı yapılarak hacminin artması sağlanır. Her iki mide balonu yerleştirme yöntemi de kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır.

 

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ ß hakkında bilgi için hemen sitemizi ziyaret ediniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı