Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır

Meme Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır

Meme büyütme küçük göğüslü kadınların farklı yöntemler tercih edilerek geçirdikleri operasyonlardır. Kadınlar meme büyütmeyi daha hacimli ve düzgün bir göğse sahip olmak için destek alırlar. Meme büyütme için kullanılan silikon implant ya da yağ enjeksiyonu ile göğüslerini istedikleri boyuta getirirler. Bu konuda alanında başarılı plastik cerrahlardan yardım alırlar. Meme büyütme sırasında hasta genel anestezi ile uyutulur. Bu sırada göğüs kas ve dokulardan ayrılarak silikonun yerleştirilmesi için bir boşluk oluşturulur. Silikon kullanılmayacak ise karın bölgesinden alınan yağ dokuları ile göğüs büyütülmeye çalışılır. Ameliyatlar ise daha çok göğüs altından açılan kesi işlemleri ile yapılır.

Bişektomi Nedir?

Bişektomi ile yanak yapısından memnun olmayanların yapılan işlemler ile mükemmel bir görünüm elde etmek mümkündür. Özellikle bayanlar tarafından büyük ilgi gören yanak inceltme ameliyatları ile yüzün daha orantılı görünmesi sağlanır. Operasyon sırasında yanağın iç kısmından kesiler açılarak bu alandan girilir ve fazla yağ dokuları alınır. Bu işlem her iki yanaktan eşit bir şekilde alınmaya çalışılır ve yüzün ters üçgen görüntüsü alması sağlanır. Elmacık kemiklerini ön plana çıkaran işlem ile dikkat çekici bir yüz güzelliği elde edilir.

Yanak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Bişektomi ismi verilen yanak inceltme ameliyatı son dönemlerde büyük bir ilgi görmeye başladı. Yanakta oluşan yağlar veya tombul yanak kişilerin kullandığı yanak inceltme ameliyatı ile keskin bir yüz güzelliği ortaya çıkar. Bu işlem sonrasında yüz hatları daha belirgin olmaya başlar. Yapılan işlemler ile kişilerin duydukları rahatsızlıklar azalacak ve daha güzel bir görüntü meydana gelir.

Bişektomo Fiyatları

Bişektomi fiyatları ve iyi klinikler konusunda detaylı bir araştırma yapmak ve bilgi sahibi olmak gerekir. Öncelikle uzman kişiler ile fiyat konusunda anlaşmak gerekir. Yanak inceltme ameliyatlarında fiyatlar her klinikte farklı olabilir. Bu nedenle kliniğin referansına ve doktorun tecrübesine bakmak daha iyi olacaktır.

Meme Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır?

Meme büyütme küçük görünümlü ve orantısız göğüs özelliğine sahip kişiler tarafından yaptırılan bir ameliyattır. Bu ameliyatı plastik cerrahlar yaparlar. Ameliyatlar iki türlü yapılıyor. Bunlardan ilki ve kadınlar tarafından en çok tercih edileni kişinin kendi yağ dokuları ile yapılan ameliyattır. Bu ameliyat sırasında karın bölgesinden alınan yağlar göğse takviye edilir. Bu yağlar kök hücreler ile alınır ve yeniden burada dokuların oluşması sağlanır. Diğer yöntem ise implantlar vasıtasıyla yapılan ameliyatlardır. İmplantlar yani silikonlar önce boş bir şekilde göğüs içerisine yerleştirilirler. Daha sonra ameliyat ile kapatılan göğüs içerisindeki silikon içerisine tuzlu su doldurulur. Silikonları çok dikkatli kullanmak gerekir.

Meme Büyütme Fiyatları

Meme büyütme fiyatları her yıl güncel halleri ile ilgili kişilere bildirilir.  Fiyatlar konusunda araştırma yapmak ve meme büyütme ameliyatı fiyatları konusunda bilgi sahibi olmakta yarar vardır. Çünkü fiyata göre bir bütçe oluşturmak gerekecektir. Aksi halde istenmeyen sürprizler ile karşılaşmak insanların canını sıkacaktır. Fiyatların üzerinde en temel belirleyici tercih edilen klinik ve uzman kişidir.

Meme Büyütme Ameliyatının Sonuçları Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatı sonucunda bayanlar istedikleri görünümü elde ederler. Çünkü göğüsler kadınlığın simgesi olduğu için güzel görünmesi bayanlar açısından önemlidir.  Orantılı vücut hatlarına kavuşmak isteyenlerin yaptırmak istedikleri meme büyütme ameliyatları ile insanlar psikolojik olarak rahatlar ve özgüvenleri yükselir. Meme büyütme ameliyatı sonrasında göğüslere iyi bakım yapmak ve yara izlerinin çabuk iyileşmesi için dinlenmek gerekir. Meme büyütme ameliyatı sonrasında kilo alma konusunda dikkatli olmak gerekir.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı