Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Estetiği

Meme Büyütme Estetiği

Dolgun ve hacimli göğüslere sahip olmak her kadının isteklerindendir. Meme büyütme estetiği tam da bu noktada uygulanan bir işlemdir. Göğüslerin hacmini arttırmak ve istenilen boyuta getirmek için farklı teknikler kullanılabilir. Meme kaslarının altına meme implantları ya da silikon protezler yerleştirilebilir. Memenin normal boyutundan küçük olması ve işlevini gösterememesi durumunda yapılabilen bir işlemdir. Sizler de vücudunuza en uygun olacak şekilde dilediğiniz göğüslere büyütme estetiği sayesinde sahip olabilirsiniz.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen meme büyütme estetiği, memenin normal yapısından daha küçük olması durumunda yapılır. Ufak kalmış ve gelişmemiş göğüsler kişinin özgüven eksikliği olmasına ve bu nedenle sosyal hayatının zarar görmesine neden olur. Dolgun ve hacimli göğüsler için büyütme estetiği rahatlıkla yapılabilir. Hastanın deri yapısına, göğüs yapısına ve yaşına bağlı olarak en uygun yöntem seçilerek operasyon yapılır.

Meme Büyütme yöntemleri nelerdir?

Küçük ve hacimsiz göğüsler zaman içerisinde çeşitli sorunların doğmasına neden olabilir. Dolgun ve hacimli göğüslere sahip olunabilmesi için meme büyütme yöntemleri tercih edilir. Estetik operasyonlarından olan büyütme yöntemleri hastaya en uygun şekilde seçilir. Günümüzde en sık tercih edilen yöntem implantlardır. Vücudun kendi dokusundan yapılan ya da yapay implantlar kullanılabilir. Estetiğin daha kalıcı olması için kişinin kendi dokusundan elde edilen implantlar kullanılabilir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Hacimli ve dolgun göğüslerin yanı sıra normal boyutundan daha büyük ve sarkmış olan göğüsler için meme küçültme operasyonu yapılır. İşlem öncesinde fiziki muayene yapılarak uygulanacak olan yöntem en doğru şekilde belirlenir. Meme küçültme işlemi öncesinde hastanın vücut ölçülerinin alınması gerekir. Vücuda en uygun hacimde olacak şekilde göğüslerin küçültülme işlemi yapılır. Sizler de sarkmış ve normal yapısını kaybetmiş göğüslere sahipseniz küçültme estetiği sayesinde sağlıklı göğüslere kavuşabilirsiniz.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Büyük göğüslere sahip olan bireylerde yapılan meme küçültme işlemi sonrasında uzman doktorun önerdiği tüm hususlara uyulması gerekir. Ameliyattan sonra ortalama 1 ay kadar hastanın özel sporcu sütyenini çıkartmaması gerekir.

Ameliyattan sonra 3 ay boyunca ağır egzersiz ve spor yapmaktan kaçınılması gerekir. Aşırı terleme ve yorulmaktan kaçınılması gerekir. Ameliyat sonrasında sağlıklı ve dengeli beslenmeye de özen gösterilmesi gerekir.

Meme Dikleştirme Nedir?

Günümüzde kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlanan meme dikleştirme ameliyatı deri fazlalığının sıkılaştırılması işlemidir. Zaman içerisinde deforme olan göğüs çevresi yapısı dikleştirme ameliyatı sayesinde eski yapısına geri kavuşabilir. Özellikle emzirme, hamilelik, kilo değişimleri, yaşlanma ve yer çekimine bağlı olarak daha fazla deri sarkması ve fazlalığı meydana gelebilir. Cerrahi bir müdahale sayesinde deri elastiği düzeltilebilir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Mastopeksi olarak bilinen meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında uygulanan bir işlemdir. Hasta işlem esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissi yaşamaz. Göğüs çevresinde yer alan dokuların sıkılaştırılması için deri fazlalıklarının alınarak yeniden şekillendirme işlemi yapılır. Yeniden şekillendirilen göğüsler daha genç ve sağlıklı görünecektir. Bu sayede kişinin özgüveni de daha fazla artacaktır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Göğüsler zaman içerisinde değişime uğrayarak sıkılığını kaybedebilir. Bu durumda yapılan meme dikleştirme operasyonu göğüslerin eski sıkılığına ve şekline kavuşmasını sağlar. Hamilelik sürecinde olan ve emzirme dönemi sonrasında göğüsler genişler. Bu durumda rahatlıkla dikleştirme yapılabilir. Aynı zamanda kilo değişikliği yaşayan bireylerde, yer çekiminden dolayı ve yaşlanmaya bağlı olarak gelişen durumlarda dikleştirme operasyonu uygulanabilir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı