Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Estetiği  

Meme Büyütme Estetiği  

Kadınlar günümüzde en çok meme operasyonları gerçekleştirirler. Bunun nedeni küçük göğüslerin estetik açıdan normal standartlara uymamasıdır. Özellikle bu işlemler de silikon protez uygulaması gerçekleşir.  Sadece ülkemizde değil tüm silikon protezler ve meme protezleri özellikle meme dokusu küçük olan kadınlarda Beylikdüzü meme büyütme şeklinde uygulanır.

Meme silikonu operasyonlarında kadınların meme altından, ucundan veya koltuk altından gerçekleşir. Bu işlemler genel anestezi şeklinde gerçekleşir. Operasyonlar ortalama 45-60 dakika sürer.

Özellikle kadınlarda memeler yapısal olarak küçük ve     birinin diğerinden daha küçük olması durumunda gerçekleşir. Aynı zaman da bazı kadınlarda ise doğuştan bir meme dokusu olmadığından bu estetiğe ihtiyaç duyulur.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme estetiklerinde en çok rastlanan müdahale Beylikdüzü meme büyütme işlemleridir. Bu operasyonlarda meme ölçülerinde vücut hatlarına oranlar göğsü küçük olan kadınlar tarafından tercih edilen bir ameliyattır. Aynı zamanda meme küçültme estetiği uygulamaları da en sık tercih edilen operasyonlardır.

Meme büyütme ve küçültme ameliyatları genel anestezi şeklinde yapılır. Buna istinaden büyütme işleminde silikon meme protezleri uygulanır. Bu operasyon küçük göğüslerde silikon yardımıyla veya yağ enjeksiyonu ile gerçekleşir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?  

Göğüs büyütme yöntemleri kadınların sağlık ve vücut yapılarına göre değişkenlik gösterir. Buna istinaden    farklı vücut tipi ve beklentilere göre farklı teknikler uygulanır. Aynı zaman da Beylikdüzü meme büyütme kadınların anatomik yapısı, vücut yapısı, cilt türü, göğüs farklıdır.

Buna bağlı olarak meme büyütme operasyonlarında farklı yöntemler denenir. Mastektomi sonrası göğüslerini düzeltmek isteyen kadınlar için farklı yöntemler vardır.

Aynı zaman da kilo değişimi ve emzirme dönemi kaynaklı sarkan göğüsler içinde toparlamak adına veya dikleştirmek adına değişik operasyon türleri vardır. Asimetrik göğüslere eşit bir görünüm sağlamak için farklı büyütme teknikleri ile yapılır.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Kadınların sahip oldukları normal göğüslerin ölçülerinden fazla olan durumlar için meme küçültme operasyonları gerçekleşir. Buna istinaden küçültme ameliyatları   kadınlarda doğum ya da kilo alıp verme sonrasında talep edilir.

Ayrıca Beylikdüzü meme küçültme göğüslerin toparlanması için yapılan cerrahi müdahaleleri kapsayan estetik operasyonlardır. Meme küçültme ameliyatı öncesi   bazı hazırlık aşamaları vardır. Aynı zaman da   muayenenin yanı sıra kişilerin iyileşme sürecinin hızlanması için öncelikle kıyafet, alkol ve ilaç, spor gibi durumların dengelenmesi gereklidir.

Bununla birlikte Beylikdüzü meme küçültme operasyonun başarılı geçmesi adına sigara ve alkolün bırakması mutlaka sağlanmalıdır. İlaç olarak kan sulandırıcıların kesilmesi de ameliyat öncesinde zorunludur.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Estetik operasyonlarda diğer ameliyatlar gibi titizlikle gerçekleşmesi gereken cerrahi işlemlerdir. Özellikle Beylikdüzü meme küçültme operasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Ameliyat sonrasında göğüslerin toparlanması için sporcu sutyeni mutlaka kullanılmalıdır.

Bu sutyen modeli uzman hekimin tavsiyesi üzerine istenilen süre kadar kullanılmalıdır. Bunun nedeni göğüslerin ilk hafta dik durmasını sağlamadır. Aynı zaman da sırt üstü pozisyonda yatmak göğüslerin ameliyat sonrası ezilmemesi veya diğer riskli durumların önlenmesi için gereklidir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Özellikle kadınlar da hamilelik ve doğum sonrasında düzensiz   kilo alıp verme gibi durumlar oluşur. Bununla birlikte kadınlarda göğüs sarkması ya da şekil bozuklukları kaçınılmazdır.  Göğüslerde söz konusu olması durumunda özellikle göğüslerin toparlanması açısından yapılan Beylikdüzü meme dikleştirme estetik müdahaleler meme dikleştirme Operasyonlarıdır.

Operasyonlar memelerin dik olması için   aynı zamanda estetik açıdan güzel bir görünüm almasında Beylikdüzü meme dikleştirme etkilidir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Bu operasyonlar Beylikdüzü meme dikleştirme   için göğüslerde   genel anestezi işlemi uygulayarak 2 saat süren cerrahi müdahaleler şeklinde memelerin alt kısımlarına protezler yerleştirilerek memelerin toparlanması sürecinden oluşur.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı