Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Meme büyütme ameliyatı, küçük göğüslü olan kadınların daha dolgun ve estetik görünüme sahip olan memelere kavuşmak için başvurdukları yöntemlerden biridir. Bu yöntem ile yalnızca büyütme değil, daha simetrik görünümde elde edilmeye çalışılır. Memelerin vücut yapısına göre son derece küçük olduğu ve dolgu gibi alternatif yöntemlerle yeteri kadar büyütmenin sağlanamayacağı öngörüldüğü zaman göğüs büyütme ameliyatına başvurulmalıdır. Herhangi bir riski olmamasına rağmen kadınlar bu yöntemden son çare olarak yararlanmaktadır.

 

Meme Büyütme Nedir?

 

Meme büyütme genetik özelliklerden dolayı ya da sonradan meydana gelen hormonsal durumlardan dolayı vücut ölçülerine oranla daha küçük memelere sahip olan kadınların başvurdukları çeşitli yöntemlerin bütününe verilen isimdir. Ancak genel olarak bu yöntemleri cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler olarak ikili bir sınıflandırmaya tabi tutmak mümkündür. Küçük göğüslere sahip olmak sağlık açısından herhangi bir olumsuzluk doğurmasa da estetik görünüm açısından gerekli olan bir durumdur.

 

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

 

Göğüs büyütme işlemi yapılacağı zaman, hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın öncelikle mutlaka mevcut meme profili çıkarılır ve analiz edilir. Bunun için de memelerin farklı açılarda çekilmiş fotoğraflarının 3D tasarım programlarına yüklenmesi gereklidir. Analiz işleminin tamamlanmasının ardından yeni meme profilinin nasıl olacağı da bu programlar yardımı ile tasarlanır. Bu konuda meme büyütme işlemi yapılacak olan kişinin görüşleri de alınır ve taslak alternatifleri kendisine gösterilir. Daha sonra da gereksinime göre cerrahi ya da farklı dolgu yöntemleri ile modelin uygulaması yapılır.

 

Meme Büyütme Fiyatları

 

Göğüs büyütme işlemi yaptırmak isteyenler için tek bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Bu konuda hizmet sunan estetik merkezlerin her birinin farklı fiyat uygulamaları söz konusudur. Bu yüzden de güvenilir ve kaliteli bir estetik merkez ile görüşerek meme analizinin yapılması ve sonrasında da fiyat teklifi alınması mümkündür. Meme büyütme yöntemlerinden birinden yararlanmak isteyen kişiler açısından son derece fazla seçenek vardır. Ancak bu seçenekler içerisinden en kaliteli olanını bulmak önem arz etmektedir.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Meme büyütme ameliyatı kadınların kaçındıkları ve başka çare bulamadıkları zaman dışında tercih etmedikleri bir büyütme yöntemidir. Tamamen zararsız ve acısız olan aynı zamanda da gündelik hayata herhangi bir aksaklık getirmeyen bu yöntem, yine de korkulan bir yöntemdir. Bu durumda ameliyat kavramının halk arasındaki kullanımının önemi vardır. Yapılan analizlerde alternatif büyütme yöntemlerinin istenilen sonucu vermeyeceği saptanması durumunda, büyütme işlemini yapabilmek için cerrahi yönteme başvurulmaktadır.

 

İdeal Göğüs Büyüklüğü Oranı Nasıl Belirlenir?

 

Göğüs büyütme operasyonlarında esas amaç daha büyük göğüsler oluşturmak değil, vücut ölçüleri ile daha uyumlu ve daha simetrik görünüme sahip olan göğüsler oluşturmaktır. Bu yüzden de vücut analizinin iyi bir şekilde yapılması ve bu analize göre vücuda en uygun meme boyutunun belirlenmesi önem arz etmektedir. İdeal meme büyüklüğü hesaplanırken vücudun belirli referans noktalarından alınan ölçüler esas alınmaktadır.

 

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir?

 

Göğüslerini büyütmek ancak bunu yaparken de cerrahi yöntemden uzak kalmak isteyen kişiler için son derece olumlu sonuç veren alternatif yöntemler de mevcuttur. Hyalüronik asit jel uygulaması bunların arasında en çok bilinen yöntemlerden biridir. 2 yıla kadar kalıcılığı olan bu yöntemde, diğer dolgu yöntemlerinin aksine hayvandan değil, insanın kendi vücudundan elde edilen dokular kullanılmaktadır. Tamamen ameliyatsız ve kişinin kendi vücudundan alınan yağların kullanılması ile büyütme işleminin sağlandığı meme büyütme yöntemlerinden biri de yağ enjeksiyonu uygulamasıdır.

 

https://www.ekremkeskin.com/meme-buyutme-estetigi/ hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı