Sponsorlu Bağlantılar

Medyum Nedir? Medyumlar Neler Yapabilir?

Medyum Nedir? Medyumlar Neler Yapabilir?

Medyum, Latince kökenli bir kelime olup, bu dilin içerisinde yer alan ve aracı anlamına gelen ‘medium’ kelimesinden türemiştir ve Fransızcadan dilimize gelmiştir. Bu kelimenin sözlük anlamı ise ruhlar ile iletişim halinde olduğunu ve canlılarla aralarında bir bağlantı kurabildiğini iddia eden kişiler olarak tanımlanmaktadır. Medyumlar, doğuştan bazı özel yeteneklere sahiplerdir ve bunları insanların iyi niyetli dileklerini karşılamaya ve merak duydukları soruları cevaplamaya kullanırlar.

Medyumların Bilebildikleri

Allah vergisi olan yetenekleri sayesinde, birçok konuyu bilebilen medyumlar, insanlardan da bu nedenle çokça talep görür. Özellikle geçmişte yaşanan olayları ve gelecekte yaşanacakları bilebilmeleri, insanların onları ziyaret etme sebeplerinin en başında gelir. Bunun yanı sıra medyumlar, bir büyüğünün varlığını da bilebilirler. Ayrıca işleneni halen belirlenememiş olan suçların faillerini ve kayıp vaziyetteki eşyaların yerlerini de bilebilme gibi yetenekleri mevcuttur.

Medyumların Yetenekleri Nelerdir?

Doğdukları andan itibaren bazı özel yeteneklere sahip olan medyumların en bilinen yetenekleri ise geçmişten ve gelecekten bilgiler verebiliyor olmalarıdır. Bunun dışında medyumların sahip olduğu yeteneklerden bazıları şunlardır:

– Bedenen dünyadan ayrılmış ruhlar ile iletişime geçerek canlılar ve ruhlar arasında bağlantı kurmak

– Kötü olayları önceden tespit ederek, önlemler alınmasını veya hazırlıklı olunmasını sağlamak

– Kişilerin doğum saatine ve o saatteki yıldız konumlarına göre hayatları hakkında çıkarımlarda bulunmak

– Büyüleri tespit edebilmek ve bunları bozabilmek

– Duru görü yetileri sayesinde olaylara başka boyutlardan bakarak gerçek nedenlerini öğrenebilmek

Medyumların Güvenilir Olduğunun Anlaşılması

Günümüzde dolandırıcılık yapmak amacıyla kendisini medyum olarak tanıtan birçok kişi vardır. Bu kişilerden gerçek medyumları ayırmak ise yeteneklerine bakarak ve söyledikleri ile uyguladıklarını göz önüne alarak mümkündür. Bunun dışında medyumluk için bir eğitim gördüğünü söyleyen kişilere de inanılmamalıdır. Çünkü medyumluğun bir okulu veya kitabı bulunmamaktadır.

Medyumluk Belirtileri Nelerdir?

Medyumların sahip olduğu yetenekler doğuştan geldiği için medyum olunduğunun anlaşılması için bu yeteneklerin keşfedilmesi lazım. Bunun için de kişilerde bazı belirtiler meydana gelir. Özellikle medyum olan kişinin çok kuvvetli bir öngörüsünün bulunması gerekmektedir. Bununla beraber medyum olan kişinin ruhlar ile iletişim kurabiliyor ve onlar tarafından da tanınabiliyor olması lazımdır. Bu iletişim sırasında medyumlar korku hissetmezler ve ruhlar tarafından tanındıkları için rahatlıkla sorularına cevap alabilirler. Ayrıca bu kişilerin bazı olayları önceden görebilmeleri de medyum olduklarına yönelik güçlü bir işarettir.

Medyumluk, Aşk Büyüsü, Bağlama Büyüsü ve daha pek çok konuda merak ettiklerinize web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı