Ekonomi

Meditera’nın komiteleri

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş’de Denetimden Sorumlu Komite, Riskin Erken Saptanması Komitesi ve Kurumsal Yönetim Komitesi kurulmasına ilişkin bildirim yapıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle: “Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği’nin ekinde yer alan Kurumsal Yönetim İlkeleri’nin 4.5 numaralı maddesi hükmü gereği Yönetim Kurulunun görev ve sorumluluklarını sağlıklı bir biçimde yerine getirmesini teminen “Denetimden Sorumlu Komite”, “Riskin Erken Saptanması Komitesi” ve “Kurumsal Yönetim Komitesi”nin oluşturulmasına, Aday Gösterme Komitesi ve Ücret Komitesinin mevzuat ve Yönetim Kurulu kararı ile belirlenmiş olan görevlerinin Kurumsal Yönetim Komitesi tarafından yerine getirilmesine,”Denetimden Sorumlu Komite”, “Riskin Erken Saptanması Komitesi” ve “Kurumsal Yönetim Komitesi”nin  Görev ve Çalışma Esaslarının kabulüne karar verilmiştir.” denildi.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu