Teknoloji

Mayadem oyun geliştirme prensipleriyle sektöründe fark yaratıyor

2015 yılından beri çocuklara yönelik oyun içerikleri üreten Mayadem, bulunduğu pazara kazandırdığı özgün ilkelerle fark yaratıyor. Bugüne kadar 50’den fazla oyun yapan ve geliştirdiği oyunlar 70 milyon adetin üzerinde indirme rakamına sahip olan Mayadem; yüksek kalitede ve kapsamlı oyunlar üretirken, üretim süreçlerinde prensiplerinden taviz vermiyor.

Mayadem, hedef kitlesi olan çocukların istek ve ihtiyaçlarını doğru analiz edebilmek adına pedagojik gerçekleri ön planda tutarken, tasarım süreçlerinde çocukları aileleri ile birlikte sürece dahil ederek üretim süreçlerini en üst düzey teknoloji ile gerçekleştiriyor. Ayrıca Mayadem tüm çalışmalarında güzel dünyalar ve yaratıcı karakterleri çocuklar için en güvenli olacak şekilde üretmeyi en büyük önceliklerden biri olarak görüyor.

Mayadem Oyun Geliştirme Prensipleri:

Yüksek kalitede ve kapsamlı içerikler üretmek

Oyun oynamayı hikaye anlatımıyla birleştirmek

Güzel dünyalar ve yaratıcı karakterler üretmek

Çocuklar ve ailelerini aynı anda kuşatmak

Çocuklar için güvenli bir dijital ortam sunmak

Teknolojiyi en iyi şekilde kullanmak

Pedagojiye inanmak ve çocuğun dünyasına önem vermek

Konu ile ilgili konuşan Mayadem CEO’su Uğur Tılıkoğlu; “Mayadem henüz çok genç olan Türk mobil oyun sektörünün en eski ve köklü firmalarından biri ve pazarın en üretken şirketleri arasında yer alıyor. Tüm oyunlarımızda fikir aşamasından yayın aşamasına gelene kadar temel prensiplerimize sürekli bağlı kalmaya çalışıyoruz. Ürün geliştirirken yüksek kalitede ve kapsamlı içerikler üretmek, yaratıcı içerik ekibimiz, psikolog ve eğitim uzmanlarından oluşan akademik danışma kurulumuzun rehberliğinde kapsamlı oyun ve uygulamalar geliştirmek, ilgi alanımıza giren her bir içeriği hikayeleştirmek, ona etkileşim katmak, görsel ve işitsel prodüksiyonlarla içerikleri zenginleştirmek ve çocukların bu içerikler sayesinde yeteneklerini keşfedip, sınırlarını zorlamalarını sağlamak her zaman önceliklerimiz arasında yer alıyor.” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı