Sponsorlu Bağlantılar

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) Nedir? 

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) Nedir? 

Liposuction ameliyatı kanüller aracılığı ile derinin altında biriken yağ dokusunun emilmesi işlemidir.  Kanüller deriye birkaç milimetrelik kesiler açılarak olur ve dolayısıyla bu bölgede hiç iz kalmaz.  kanuller deri altına sokulduktan sonra bir aspiratör yardımı ile çekilir veya bazı durumlarda büyük enjektörlerle çekilerek alınır.  Bu teknik bir uygulamadır.  Hekim hangi tekniği kullanacağına kendisi karar verir.  Liposuction ameliyatı fiyatları 2020 yağların çekilmesinden ziyade yağların içinde depolanan yağ hücrelerini çekmektir.  Özellikle kadınlarda belli bölgelerde biriken yağların alınması işleminde en başarılı uygulamalardan biri liposuction ameliyatıdır.  Liposuction ameliyatı fiyatları 2020 Uzun yıllardır Türkiye’de başarılı ve tecrübeli hekimler tarafından rahatlıkla ve sıklıkla yapılmaktadır.

Liposuction Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır? 

Liposuction ameliyatı genellikle uzun süre diyeti ve egzersiz yapan hastalarda yağların giderilememesi durumunda yapılan ve vücuttaki yağ birikimini parçalayıp alan cerrahi işlemlerden biridir.  Özellikle bu operasyon vücudun belli bölgelerindeki biriken yağlara uygulanır.  Liposuction ameliyatı fiyatları2020 işleminden sonra vücutta biriken yağlar tamamen ortadan kaldırılır ve vücuda şekil verilerek incelmesi ve sıkılaşması sağlanır.  Hastanın ve hekimin ortak kararıyla genel anestezi veya bazı durumlarda lokal anestezi ile de yapılır.  Genellikle günümüzde sorunsuz ve en az risk oluşturan ameliyatlardan biridir.  Liposuction ameliyatı fiyatları 2020 karar veren hastaların bu konuda hem araştırma yapmaları hem de tecrübeli hekim bularak operasyonu yaptırmalarında fayda vardır.  Çünkü liposuction bir estetik operasyonudur ve bu operasyonu en iyi yapan hekimin seçilmesi çok daha başarılı sonuçları beraberinde getirir.

Liposuction Ameliyatı Öncesi 

Liposuction ameliyatı öncelikle bir zayıflama ameliyatı değildir.  Genellikle diyet ve spor yapan hastalarda kilo verme işlemi gerçekleşip ancak istenilen kiloya gelmesi ve bölgesel yağların yok edilememesi durumunda gerçekleştirilen operasyonlardır.  Bu yağlar vücudun belli bölgelerinde toplanan yağlardır.  Bu durumda liposuction işlemi yapılır ve çok başarılı sonuç alınır. Liposuction ameliyatı fiyatları hastanın deri kalitesinin iyi olması sonuçların çok daha başarılı olmasına sebep olur.  Deride sarkma veya çatlak olması durumunda aynı zamanda germe ameliyatı da yapılarak tam olarak bir estetik görüntü oluşturulur.  Liposuction ameliyatı için bir yaş sınırı bulunmamaktadır.  Ameliyat öncesinde sürekli kullanılan ilaçlar varsa bunların kesilmesi istenebilir.  Özellikle kan sulandırıcı ilaçları kullanan hastalarda bir iki hafta öncesinden bu ilaçları bırakması istenebilir. Hasta ile doktorun ortak karar vermesi durumunda hangi anestezi ile gerçekleştirileceğini ve hekim ve hasta birlikte karar verir.

Liposuction Ameliyatı Sonrası 

Liposuction ameliyatından sonra hekimin öneri ve tavsiyelerine uymak kesinlikle çok önemlidir.  Hastanın yaklaşık olarak ameliyattan sonra 3 hafta korse giymesi gerekir.  Bu korsenin giyilmesi son derece önemlidir.  Hem ağrıların hafiflemesi açısından hem de ödemin daha hızlı vücuttan atılması açısından önemlidir.  Liposuctiondan sonra yaklaşık 1 gün kader bir akıntı olur ve bu beklenen bir durumdur.  Bu süre içinde doktorun önerisi ile bol bol sıvı tüketmek gerekir.  Sıvı tüketimi aynı zamanda ödemin çok daha kısa sürede atılmasını sağlamaktadır.  Ameliyattan yaklaşık 15-20 gün sonra hasta günlük yaşamına dönebilir.  Ancak spor aktivitelerini ne zaman yapması gerektiği konusunda mutlaka doktorun önerilerini dikkate alarak hayata geçirmelidir.

Liposuction Fiyatları 2020

Liposuction ameliyatı fiyatları 2020 tam olarak bilgi vermek her zaman zordur.  Çünkü liposuction ameliyatı 2020 fiyatlarını belirleyen birtakım kriterler bulunur.  Bu kriterlerin en önemlisi hekimin böyle bir ameliyatı ne kadar maliyetle yapacağıdır.  Bu maliyet hekimin tecrübesine, referanslarına bu konudaki başarısına göre değişiklik gösterir.  Aynı zamanda liposuction ameliyatı hangi hastanede yapılacağı da fiyatları değiştiren konulardır.  Dolayısıyla fiyat konusu operasyonların en özel ve hassas konularından biridir.  Dolayısıyla bu konudaki en doğru olan hasta ve hekimin karşılıklı konuşarak karar vermesidir.

https://www.savranklinik.com/liposuction-fiyatlari/ hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı