Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Üsküdar lazer epilasyon istenmeyen tüyler için geliştirilen bir teknolojik tedavi yöntemidir. Lazer epilasyon tedavi yöntemi ehli kişiler tarafından yapılmalı ve sağlık bakanlığından onaylı FDA belgeli cihazlarla yapılmalıdır. Üsküdar lazer epilasyon tedavi yöntemi ile kişiler istenmeyen tüylerinden kurtularak konforlu bir yaşam sürerler. Lazer epilasyonda lazer ışınlarının etkisiyle kıl köklerine verilen ısı kıl köklerini tahrip eder ve sağlıklı, kalıcı bir şekilde kılların yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer ışınlarından yararlanarak kıl köklerine ısı enerjisi gönderilir. Her kişide cilt ve kıl yapısı farklı olduğu için Üsküdar lazer epilasyon tedavilerinde kullanılacak olan cihazlarında çeşitleri farklıdır. Her kişiye aynı yöntem aynı etkiyi göstermez. Lazer tedavilerinde mutlaka kişinin cilt analizi yapılmalı ve hangi cihazla çözüm olacağı bilgisi verilmelidir. Ataşehir lazer epilasyon 12 yaşından büyük herkese ve cilt yapısının uygun olduğu kişilerde güvenle uygulanacak bir yöntemdir. Erkek ya da kadın fark etmeden kıl sorunu yaşayan herkes bu tedavi yönteminden faydalanabilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Ataşehir lazer epilasyon tedavilerinde kişiye uygun cihaz muayene ile belirlendikten sonra cihazın çeşidine göre lazer ışınları kişiye verilerek kıl köklerine etki etmesi sağlanır. Kıl köklerine verilen ısıyla kıl kökleri tahribata uğrar ve bir daha çıkmamak üzere yok olması beklenir. Ataşehir lazer epilasyon uygulamalarında özellikle 6 seans da çözüme kavuşulurken kişiye göre 12 seansa kadar beklentileri karşılamaktadır. Kişilerin kıl ve cilt yapısına göre değişiklik gösteren tedavi yöntemi sonrası herhangi bir komplikasyon gelişmez ve tavsiyeler uyulduğu takdirde sorunsuz bir şekilde tüm seanslar tamamlanır. Özellikle kış aylarında yapılması uygun görülür ki güneş ışığına direk maruz kalınmaması gereklidir. Lazer epilasyon sonrası bir süre ıslanmaması gerektiği için bölge 24 saat duş alınmaması tavsiye edilir. Güneş ışığı ve ıslaklıktan korunduğu takdirde herhangi bir sıkıntı yaşamadan doktorun uygun gördüğü seans aralıklarında tedavi devam eder.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Ataşehir lazer epilasyon her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Her cilt tipine uygun olan cihazlar farklılık gösterse de amaç aynıdır. Lazer epilasyon tedavileri geçmişten günümüze gelen yöntemlerdir. Teknolojinin ilerlemesiyle tıp alanında kullanılmaya başlanan lazer yöntemleri kılcal damar tedavilerinde de uygulanmaya başlanmıştır. Günümüzde ise gelişen teknolojiyle kıl köklerindeki başarısından dolayı tüm estetik merkezlerinde uygulama yapılmakta ve kişiler tarafından en etkili tedavi yöntemi olarak tercih edilmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Kadıköy lazer epilasyon yaptıracak olan kişiler fiyatlarını da oldukça merak etmektedir. Lazer epilasyonun uygulama yapılan merkezlerdeki fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler genellikle kişi ve doktorla alakalı durumlardır. Kişinin kıl ve cilt yapısı, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü, kullanılan cihazların kalitesi ve doktorun uzmanlığı gibi etkenler lazer epilasyon fiyatları üzerinde etkilidir. Cihazların FDA onaylı olması ve kişiye uygun olan yöntemin belirlenmesi en önemli faktördür.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Kadıköy lazer epilasyon tedavi yöntemleri kişiye göre çeşitlere ayrılmaktadır. Her yöntem her kişiye uygun değildir ve uygulandığı takdirde istenmeye sonuçlara neden olmaktadır. Buz lazer ve foto lazer en sık kullanılan yöntemler arasındadır. Cihaz olarak da alexandrite, nd yag ve diode cihazları kullanılmaktadır. Buz lazer yönteminde kişilerin ağrı hissetmesini engellemek için soğutma yöntemi kullanılır. En sık tercih edilen yöntemdir ve ağrısız gerçekleşir. Foto lazer yönteminin kullandığı ışınlar diğerlerinden farklıdır ve geçici tedavi yöntemi gibi gözükse de düzenli kullanılması halinde kalıcı etkileri söz konusudur. Mutlaka Kadıköy lazer epilasyon öncesi muayene olarak hangi yöntemin uygulama yapılacağıyla ilgili bilgi alınması son derece önemli olup ona göre tedavi yöntemi tercih edilmelidir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı