Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nedir?

Halkalı lazer epilasyon merkezlerini tercih ederek güvenli bir lazer epilasyon hizmeti alınabilir. Lazer epilasyon uygulamaları temelde deri altındaki kıl kökünü öldürmek için uygulanır.  Yardımcı cihazlar eşliğinde gerçekleştirilen uygulamalar ışınlar ile gerçekleştirilir. Bu ışınlar kıl köklerine direkt olarak etki eder ve burada bir ısınma enerjisi oluşturur.

Enerjiyi tutan kıl kökleri bir zamandan sonra aldıkları yüksek enerji ile hasar görmeye başlar ve zayıflar. Zayıflayan kıl kökleri de dökülür ve tekrar bu bölgede canlanmaları mümkün olmaz. Halkalı lazer epilasyon tercih edildikten sonra kısa zaman içerisinde olumlu sonuçların gözlemlenmesi de mümkün olur.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Küçükçekmece lazer epilasyon merkezlerinde uygulanan lazer epilasyon fiyatları uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişiklik gösterir. Bölgesel olarak uygulanan lazer uygulamaları isteğe göre tüm vücut olarak da uygulanabilmektedir. Küçükçekmece lazer epilasyon yaptırmaya karar verdikten sonra merkezler ile iletişime geçerek daha ayrıntılı bilgi alınması gerekir.

Lazer epilasyon uygulamaları yüz bölgesi, kol ve bacak bölgeleri, koltuk altı bölgesi, bikini bölgesi gibi farklı bölgelerde güvenle tercih edilebilecek uygulamalardır. Lazer epilasyon merkezleri bu uygulamaları farklı fiyat politikaları ile müşterilerine sunar. Bu nedenle kişiler uygulama yapacakları bölgeye göre merkezler ile iletişime geçerek daha doğru bilgi sahibi olabilir. Belirli dönemlerde kampanyalı fiyat imkanlarından yararlanarak da bu uygulamalardan ekonomik fiyatlar ile yararlanmak da mümkün olur.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Başakşehir lazer epilasyon hizmeti veren merkezlerde ergenlik dönemini geçiren birçok bireyin uygun dönemlerde bu hizmeti almaları mümkündür. Ergenlik yaşını dolduran ve kıl gelişimi üst düzeye ulaşan kişiler yapılacak ön muayene ile lazer işlemine alınır ve kısa sürede uygulamalar tamamlanır. Lazer epilasyon uygulamalarını tercih edenlerde öncelikle merkezde bölge temizleme işlemi uygulanır. Islak bir mendil ile bölge parfüm gibi maddelere karşı temizlenir.

Bölgede mevcut bulunan kıllar tıraş makineleri ile düzeltilir ve boyları eşit şekilde kısaltılır. Bu aşamada zaman kaybı yaşamak istemeyen kişiler gelmeden kendileri yaklaşık 3 gün önce kıllarını kısaltma işlemini kendileri uygulayabilir.  Minimal ağrı veren Başakşehir lazer epilasyon lazer başlıklı cihazlar ile gerçekleştirilir ve seanslar kısa süre içerisinde tamamlanır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Küçükçekmece lazer epilasyon merkezlerini tercih edecek olan bireyler önceden merkezler ile görüşerek randevu oluşturabilir ve sıra beklemeden direkt olarak gününde giderek lazer epilasyon uygulaması yaptırabilir.

Uygulamalardan üst düzey memnuniyet sağlamak ve olası riskler ile karşı karşıya kalmamak için uzmanlar tarafından bu hizmetin alınması önemlidir.  Uzmanlar Küçükçekmece lazer epilasyon yapılacak bölgede yapacakları kısa bir inceleme ve kontrolün ardından seanslara başlar ve bu süreçte kişiler seans aralıklarına dikkat ederek sonuçlardan memnun kalabilir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Halkalı lazer epilasyon merkezlerinde uygulamalar öncesinde kişilerde analiz yapılır ve kıl yapılarına göre uygun olan teknik belirlenir. Genele bakıldığında kıl kökleri sert ve kalın olan kişilerde daha hızlı sonuçların alındığı bilinmektedir. Bu aşamada mevcut olan farklı tekniklerin kullanılması ile her türlü kıl kökünde menün edici sonuçların elde edilmesi mümkün olur. Beyaz tenli ve sert kıl köklü kişilerde tercih edilen Alexandrite lazer uygulamalarının yanı sıra diğer kıl köklerine olumlu etki eden ND yağ lazer yöntemleri, buz lazer uygulamaları gibi yöntemler ile de başarılı sonuçların alınması mümkün olur.

Lazer Epilasyon Ücreti

Başakşehir lazer epilasyon merkezleri ve diğer merkezlerde uygulanan lazer uygulama fiyatları sürekli olarak değişiklik gösterir. Kişiler uygulama öncesinde Halkalı lazer epilasyon hizmeti veren merkezler ile iletişime geçerek güncel fiyat bilgisine sahip olabilirler.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı