Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları  

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları  

 

İkitelli lazer epilasyon insan vücudunda birçok farklı bölgede uygulanmaktadır. Bu genişleyen kullanım alanları epilasyonun giderek talep görmesine neden olmaktadır. Özellikle bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bu lazer epilasyon yöntemi şimdi genişleyen ağı ile erkekler tarafından bıyık kol altı ve sırt bölgelerindeki tüylerin yok edilmesi gibi hususlarda önemle tercih edilmektedir.

 

İkitelli lazer epilasyon bu alanda oldukça etkili teknikleri ve farklı uygulama çeşitleri ile son zamanlarda oldukça aranan estetik yöntemleri arasında yer almaktadır. Yaz aylarında bayanların gözdesi olan bu epilasyon yöntemi bikini bölgesi, koltuk altları ve genital bölge için kullanılmaktadır.

 

Selülit Tedavisi Nedir?

 

Günümüzde kadınların kaçınılmaz sonu olarak bilinen selülit, belirli bir yaş aralığı içerisinde bulunan kadınların çoğunda gözlemlenmektedir. Özellikle karın bölgesi ve kalçanın arka tarafındaki bacak kısımları üzerinde görülmekte olan pürüzlü noktalar bu çukurlaşmanın başladığının göstergesidir. Daha sarkık bir cilt yapısı görünümüne neden olan bu hastalık türünde çoğunlukla lazer ya da radyo frekans tedavi yöntemi tercih edilmektedir.

 

Başakşehir selülit tedavisi tüm bu tedavi yöntemlerini bünyesinde barındırarak bu sorununu ortadan kaldırmaktadır. Geçici olarak selülitli bölgeyi estetik açıdan düzelten bu  tedavi yöntemleri farklı tekniklerle uygulanmaktadır Başakşehir selülit tedavisi ile çeşitlenen bu teknikler kişilerin tercihlerine bırakılmaktadır.

 

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

İnsan vücudu üzerinde farklı bölgelerde ve farklı dereceler ile görülmekte olan selülit, estetik görünümü derinden etkilemektedir. Sarkık bir cilt yapısının ana nedenlerinden biri olan bu tür, farklı yöntemler kullanılarak tedavi olanağı sunmaktadır. Bu yöntemler arasında yer alan doku masajı, diyot lazer ve radyo frekans gibi yöntemler yer almaktadır. Başakşehir selülit tedavisi sürecinde uygulanan lazer destekli olan bu yöntemler arasında liposuction da önemli bir yere sahiptir.

 

Bu işlem ile selülitli bölge alanında açılan küçük kesi içerisine yerleştirilen saç teli inceliğinde bir tüp ile yağ hücreleri emilir. Lazer etkisi ile birleşen bu uygulama selülit tedavi sürecinde etkili bir yöntemdir. Sıkılaşan cilt üzerindeki yağ tabakalarını yok ederek selüliti ortadan kaldırmaktadır.

 

Başakşehir selülit tedavisi alanında sıklıkla uygulanan lazer etkili liposuction yöntemi kişilerin tercihleri arasında ilk sıradadır. Kolay uygulanabilir olması  ve kesin çözüm odaklı olması gibi sebepler bu yöntemin tercihinde oldukça etkilidir.

Lazer Epilasyon Fiyatları 

 

Estetik odaklı kullanılan yöntemler arasında yer alan lazer epilasyon yöntemleri çeşitlerine göre fiyat farklılıkları içermektedir. Kullanımı gerektiren bölgesel farklılıkların yanı sıra epilasyonun uygulandığı alanın kriterlerinin ede bu fiyatlar üzerinde oldukça büyük etkisi bulunmaktadır. Başakşehir lazer epilasyon gibi özel olan alanlarda uygulanan fiyatlandırmalar hastanenin ya da estetik merkezin kriterleri, kullandığı cihazların özellikleri, kişinin tercih ettiği lazer yöntemi gibi konulara göre değişmektedir.

 

Değişen bu fiyatlar lazer uygulamasının yaygınlaşmasında oldukça önemlidir. Başakşehir lazer epilasyon fiyatları da tüm bu hususlardan etkilenerek fiyat değişimi gösteren alanlar içinde yer almaktadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir? 

 

İnsan vücudunda yer alan istenmeyen tüylerin baş düşmanı olarak bilinen lazer epilasyon yöntemi uygulanma türüne ve uygulanacak kişilerin cilt renklerine göre değişmektedir. Başakşehir lazer epilasyon çeşitleri arasında bulunan Alexandrite, Diode, Nd yag, Ruby gibi teknikler yer almaktadır. Farklı özellikleri içerisinde barındıran bu teknikler arasında Alexandrite tekniği sadece açık ten rengi olan kişilerde kullanılmaktadır.

 

Hijyen açısından oldukça güvenilir bir epilasyon çeşidi olan bu tür boyun kısımlarında uygulanmamaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte yenilenen bu yöntem tüm cilt renklerine sahip kişilerde uygulanabilir hale gelmiştir. Diode tekniği ise sıklıkla ince tüyler için uygun olan epilasyon çeşidi olarak bilinmektedir. Nd Yag tekniği çok koyu renkli ten görünümüne sahip kişiler için uygulanan Başakşehir lazer epilasyon çeşidi olarak bilinmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı