Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon ile Tüylere Veda

Lazer Epilasyon ile Tüylere Veda

Vücuttaki kıl ve tüylerin ortadan kalkması için Sarıyer lazer epilasyon uygulamaları yapılır. Bu uygulamalar kapsamında vücudun herhangi bir yerinde kılların giderilmesi sağlanabilir. Kıllardan kurtulmak isteyen kişilerin sık merak ettiği konulardan birisi ise lazer epilasyonun kalıcı olup olmadığıdır.

Lazer epilasyon işleminden elde edilen sonuçlar kalıcı oluyor. Bireylerin istenmeyen kıllardan tamamen kurtulması için uygulana bu yöntem kalıcı sonuçlar ortaya koyar.

Ancak Şişli lazer epilasyon doğru cihazlar ile alanında uzman kişiler tarafından yapılır ise bu şekilde sonuçlar elde edilir. Profesyonel hizmet alan kişilerin istenmeyen tüylerden sonsuza kadar kurtulması mümkün oluyor.

Lazer Epilasyon Nedir?

Kıllar, insan vücudunda doğal olarak ortaya çıkan şeylerdir. Kılların giderilmesi için kıl köklerine lazer uygulanmasına ve oluşan ısı ile kıl köklerinin yok edilmesine ise lazer epilasyon denir. Erkek ya da kadın fark etmeksizin herkes tarafından kullanılabilen bir yöntem olması ile sık tercih edilir.

Lazer epilasyonun en önemli özelliği kalıcı sonuçlar ortaya koymasıdır. Epilasyon cihazı olarak adlandırılan bir cihaz ile milisaniyelik olarak lazer ışınları atılır.

Bu sayede Sarıyer lazer epilasyon işlemi kapsamında kıl köklerinin tahrip edilmesi sağlanır. Yani tamamen kıllardan kurtulmanız mümkün olur.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Lazer epilasyon uygulaması birçok kişi için uygundur. İlk olarak bir sağlık ya da estetik merkezinde muayene edilmek gerekebilir. Çünkü kişinin cilt yapısının uygun olup olmadığı incelenmelidir.

Aynı zamanda Şişli lazer epilasyon işlemleri için kıl rengi ve yapısı da incelenmelidir. Uygun olan kişilerin lazer epilasyon yaptırarak kıllardan kurtulması mümkündür.

Uygulama için uygun olan yaş ise değişir. Genel olarak 12 yaşından büyük herkesin cilt ve kıl yapısı uygun olması ve engel teşkil edecek bir sağlık sorunu olmaması durumunda Levent lazer epilasyon işlemlerinden yararlanması mümkündür.

Ortalama olarak ise 16-17 yaşından itibaren her yaşta erkek ve kadınlar tarafından tercih edilen bir işlemdir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyonun farklı çeşitleri mevcuttur. Bu doğrultuda da her bireye uygulanan işlem yöntemi değişebiliyor. Belirtmek gerekir ki uygulanan 4 farklı uygulama çeşidi söz konusudur. Bunlar ise Alexandrite lazer, Diode lazer, Ruby lazer, Nd Yag Lazer olarak ayrılır. Her yöntemin kendine has özellikleri bulunur.

Aynı zamanda; Şişli lazer epilasyon uygulamaları kapsamında hastaya göre uygun yöntem seçilir. Bu noktada etkili olan şey ise kişinin cilt tipi ve kıl yapısıdır. Kılların özelliklerine ve rengine göre uzman kişiler hangi yöntemin uygulanacağına karar verir. Her yöntemde farklı dalga boylarında cihazların kullanıldığı belirtmekte fayda var.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmelidir?

Lazer epilasyondan sonra bireylere bazı konularda tavsiyeler verilir. Uzman kişiler tarafından verilen bu tavsiyelere uyulması gerekir. Öncelikle işlem sonrasında kızaran bölgelerin güneşe kesinlikle maruz kalmaması gerekir.

Aynı zamanda bölgede tüy ve kıl çıkarsa müdahaleden kaçınmak da önemlidir. Bu kapsamda; Şişli lazer epilasyon sonrasında uygulama alanında sıcak şeylerin teması olmamalıdır. Özellikle sıcak su ve benzeri şeyler uzak tutulmalıdır. Bir başka konu ise verilen kremler olduğu takdirde kullanmaktır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin aklına takılan sorulardan bir tanesi fiyatların ne olduğudur. Uygulama bölgesine göre fiyatlar değişir. Aynı zamanda bu noktada hizmet alınan kurumun ya da sağlık merkezinin fiyat politikası da ücretleri etkileyebiliyor. Bir başka etken ise kullanılan epilasyon yöntemi olarak gösterilebilir.

Dolayısıyla, Levent lazer epilasyon işlemleri ise bu unsurlara bağlı olarak farklı fiyat düzeyleri üzerinden uygulanır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı