Sponsorlu Bağlantılar

Kök Hücre Tedavi Yöntemleri Nelerdir

Kök Hücre Tedavi Yöntemleri

Kök hücre ile cilt gençleştirme yöntemi ülkemiz genelinden yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Beklentilere kusursuz bir şekilde hitap eden kök hücre ile cilt gençleştirme yüksek teknolojili tıbbi cihazlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Dolaysıyla kök hücre tedavisinde herhangi risk faktörleri ve yan etkiler söz konusu değildir.

Kök hücre tedavi yöntemleri en faydalı yöntemi hücrelerin doğrudan kaliteli tıbbi laboratuvarlar üzerinden üretilmesidir. Burada üretilen hücreler ilgili bölümlere pratik bir şekilde transfer edilir. Bu işlem genellikle dakikalar içerisinde başarılı bir şekilde tamamlanır. Söz konusu işleme jenerasyon adı veriliyor. Bu aşamadan hemen sonrasında ise doku mühendisliği işlemi gerçekleştiriliyor. Bu işlem ise ikinci jenerasyon adını alıyor.

Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme

Kök hücre ile cilt gençleştirme yöntemi en sağlıklı ve güvenilir uygulamadır. Ülkemiz genelinden uygulanan bu yöntemle cilde daha parlak ve güzel bir görünüm sunuluyor. Vücudun çeşitli yerlerinden elde edilen kök hücreler doğrudan cildin istenilen bölümlerine transfer ediliyor. Profesyonel anlamda uygulanan bu yöntemde ayrıca yaş ve cinsiyet etkeni gibi sınırlamalar söz konusu değildir. Yaşlanma belirtileri gösteren herkes kök hücre ile cilt güzelleştirme uygulamasından güvenle faydalanabilir.

Kök Hücre Nedir?

Kök hücre ile cilt gençleştirme yöntemi bugün her bütçeye uygun fiyat tarifelerinden uygulanıyor. Pek çok klinik merkezleri üzerinden ayrıca indirimli fiyat tarifesi üzerinden gerçekleştiriliyor. Kök hücre, isminden de anlaşılacağı üzere vücudun çeşitli kısımlarında yer alan hücrelerdir. Vücudumuz çeşit nedenler doğrultusunda yaşlanma sürecine giriş yapar.

Hücreler doku kaybı yaşaması sonucunda kalitesini belirli bir zaman dilimi içerisinde kaybeder. Dolaysıyla yaşlanma belirtileri özellikle yüz bölgesinde kırışıklar üzerinden ortaya çıkar. Bu aşamadan itibaren cildin güzel ve ilk günkü kalitesini yakalayabilmesi açısından kök hücre ile cilt gençleştirme yönteminden faydalanılır.

Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Kök hücre ile cilt gençleştirme uygulaması basit birkaç adımlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Ancak bu uygulamadan en yüksek verimler elde edilebilmesi açısından doğru klinik merkezi tercihi önemlidir. Kalitesiz ve garantisiz kliniklerden kök hücreler ile cilt güzelleştirme uygulaması alınması oldukça güçtür. Uygulamada ilk aşama olarak üretilmesi planlanan hücrelerin dokulara transfer edilmesi söz konusudur. Bu işlem ortalama olarak 15 dakika civarı sürebiliyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan laboratuvarlar üzerinden kök hücrelerin üretim süresi ortalama olarak 30 ila 45 günlük süreci kapsıyor. İlk uygulama parça alındıktan 30 ila 45 gün aralığında ve ikinci uygulama ise 30 günlük arayla gerçekleştiriliyor. Her bir uygulama süresi ise ortalama olarak 90 dakika ile 120 dakika aralığında olabiliyor.

Kök Hücre Tedavi Yöntemleri

Kök hücre ile cilt gençleştirme yöntemi haricinde farklı tedavi seçenekleri bulunmuyor. Dolaysıyla uygulama iki aşama üzerinden tek seçenekle gerçekleştiriliyor. Geçmiş ve bugün uygulanan botoks, detoks gibi farklı güzellik uygulamaları geçici olarak faydalar sunuyor. Ancak kök hücreyle deri güzelleştirme uygulaması bu gibi tedavi seçeneklerinden oldukça farklıdır. Kök hücreler daha uzun ömürlü olduğundan diğer güzellik uygulamalarına oranla kalitesini daha uzun yıllar boyunca sürdürüyor.

Kök Hücre Tedavi Fiyatları

Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisi fiyatları klinik merkezleri arasında değişkenlik gösteriyor. Dolaysıyla bu güzellik uygulaması amatör klinik merkezlerinden yüksek fiyat tarifesinden uygulanabiliyor. Bu da bireylerin maliyet açısından dezavantajlı olmasına neden oluyor. Kök hücreler ile cilt güzelleştirme uygulaması bugün daha çok ilgi aldığından geçmiş yıllara oranla bugün daha cazip fiyatlardan uygulanıyor.

Tedavi süresi kısa olması sebebiyle bireylerin ayrıca zaman tasarrufu sağlamasına destek oluyor. Bireyler kök hücreler ile güzelleştirme uygulaması tedavisi sonrasında sosyal hayatına geri dönüş sağlayabilir. Uygulama hijyenik ortamdan gerçekleştirildiğinden herhangi bakteri, mikrop kapma gibi olumsuz durumlar söz konusu değildir. Kök hücre ile cilt güzelleştirme yöntemi yüz güzelliği haricinde konforlu bir yaşama sahip olunmasını sağlıyor.

https://www.drfatihgokalp.com/kok-hucre-ile-cilt-genclestirme/ ß hakkında bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı