Sponsorlu Bağlantılar

Kehribar Nedir?

Kehribar Nedir?

 

Kehribar, çam ve ardıç gibi ağaçların reçinelerinin fosilleşmesi sonucu oluşan kıymetli bir taştır. Kehribar oluşumu, milyonlarca yıllık bir süreci gerektirir. Kehribarın insanları nazardan koruduğuna, sakinleştirdiğine ve pozitif enerji verdiğine inanılır. Bu sebeple uzun yıllardır hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıkça kullanılan bir taş olarak günümüze kadar ününü sürdürmüştür.

 

Kehribar, Nerelerde Kullanılır?

 

Günümüzde en çok tercih edilen doğal taşlardan biri olan kehribar, çok çeşitli şekillerde kullanıma sunulmaktadır. Kehribarın en yaygın kullanım alanları şunlardır:

1) Tesbih yapımı.

2) Yüzük yapımı.

3) Kolye yapımı.

4) Bileklik yapımı.

 

Kehribarın en yaygın kullanım alanı, tesbih yapımıdır. Tesbih tutkunlarının en sık tercih ettiği taşlardan biri şüphesiz kehribardır.

 

Tesbih koleksiyoncuları ve meraklılarının olmazsa olmazı diyebileceğimiz kehribar tesbih, hafif olması ve sunduğu eşsiz görsel şölenle bu ilgiyi gerçekten hak ediyor.

 

Kehribar taşı, özellikle erkek yüzük yapımının da vazgeçilmez ham maddelerinden.

 

Sizler de sevdiklerinize hiç unutulmayacak güzellikte bir hediye almak istiyorsanız vetesbih.com adresini ziyaret ederek eşsiz güzellikteki tesbih, bileklik, kolye ve yüzük modellerine göz atabilirsiniz. Doğal taşlara ilginiz ve tutkunuz varsa bu site tam size göre.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı