Sponsorlu Bağlantılar

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Katarakt ameliyatı oldukça pratik ve kısa süre içinde gerçekleşen uygulamadır. Maalesef ki hiçbir tedavi yöntemi olmadığı için ameliyat ile giderilmiş oluyor. Günümüz şartlarında bulanık görme, baş ağrısı gibi sorunların ortaya çıkması durumunda mutlaka uzman kişiden yardım alınması gerekir. Her ne kadar hafif ve dikkate alınmayacak gibi görünse de aslında bir doktor kontrolünden geçilmesi önemlidir. Erken teşhis her hastalıkta önemlidir. Aniden ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçilmiş olur.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

Günümüz teknolojisi sayesinde artık kısa sürede, dikişsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Eski dönemlerde katarakt ameliyatı risk taşıdığından dolayı ameliyatı gerçekleştirmezlerdi. Kataraktın gelişmesini bekler ve kişiye rahatsızlık hissi vermeye başladığı zamanı bekliyordular. Bu sebepten dolayı saatlerce süren, büyük kesi ile gerçekleştirilen dikişli ameliyattı. Fakat günümüz teknolojisi ile FAKO tekniği kullanılarak sadece 20 dakika içinde sorun giderilmiş olur. Ultrasonik ile katarakt küçük parçalara ayrılır ve bu sırada emilimi gerçekleştirilir. Göz katarakt sorunundan temizlendikten sonra mercek zarına göz içi lens yerleştirilmiş olur. Bu pratik ve kısa işlem sayesinde katarakt ameliyatı fiyatları merkezden merkeze göre değişim gösterebiliyor.

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Katarakt ameliyatı fiyatları, hakkında bilgi almak için mutlaka uzman hekim ile görüşün. Çünkü hiçbir tedavi yöntemi olmayan, sadece ameliyat ile giderilebilen göz rahatsızlığıdır. Bu yüzden başla çözüm yolu olmadığından dolayı sadece ameliyat gerçekleştirilir. Ameliyat ile çift görme, bulanık sorunu, görmede azalma, okuma zorluğu, ışık dağılması ve diğer sorunların ortadan kalkması için uygulanan tedavi yöntemidir. Gözün üzerinde bulunan perdenin lazer ile yok etme işlemidir. Üstelik dikişsiz ve kısa sürede gerçekleşebiliyor. Lokal anestezi uygulaması altında gerçekleştiğinden dolayı hasta ağrı hissetmemiş olur. Sizlerde Katarakt ameliyatı fiyatları, hakkında bilgi almak için uzman hekim ile görüşebilirsiniz.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Ağır semptomların görülmesi durumlarda gözlerde bulanıklık başlar. Özellikle göz sorunu olabileceğinden dolayı vakit kaybetmeden doktora görünmekte fayda olacaktır. Ülkemizde ve dünyada pek çok kişi göz sorunu yaşadığı için lensler, gözlükler hatta cerrahi uygulamalardan yardım almıştır. Bu uygulamalar ile göz sorunu kontrol altına alınmış olur. Lensler ve gözlükler çoğu hastalıkta tedavi yöntemi olarak kullanıldığı için halk arasında çok sık tercih edilir. Fakat katarakt için bu durum pek mümkün olmayabiliyor. Katarakt ilaçlarla kontrol altına alınan veya tedavi edilebilen bir problem değildir. Sadece ameliyat ile giderilebiliyor. Bu yüzden bulanık görme sorunları yaşanmaya başladığında, mutlaka uzman hekime başvurulması gerekir.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bulanık görme, hastadan hastaya farklı sorunlardan dolayı ortaya çıkar. Bu yüzden hastalıklara uygun olacak şekilde tedavi yöntemlerine başlanır. Bulanık görmede ortaya çıkan sorunlarda katarakt sadece ameliyat ile giderilebildiği için farklı tedavi yöntemleri mevcut değildir. Fakat miyop, astigmat, hipermetropi gibi rahatsızlıklarda, cerrahi uygulamalara, göz çizdirmeye karar vermeden önce gözlük ve lenslerden yardım alınır. Bu iki tedavi yöntemi ile hastalık kontrol altına alındığı zaman cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulmaz. Fakat hasta isterse işlemler başlatılabilir. Burada hastanın düşüncesi ve hastalığı her şeyden önemlidir.

 

 

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Piyasadaki değerine göre değişim gösteren Akıllı lens fiyatları hakkında kesin bir bilgiye ulaşmak mümkün değildir. 40 yaş ve sonrasında kadınların, erkeklerin yaşamaya başladığı göz sorunlarının beraberinde bulanıklık gelir. Uzağı, yakını görememe sorunu da buna dahildir. Bu yüzden kişiler lens kullanmaya karar verir. Lens ile gözlük aynı özelliğe sahip olmalarına rağmen lens daha fazla tercih edilmiş olur. Böylelikle düşme, kırılma, kayma gibi durumlar söz konusu değildir. Göz problemi yaşan herkes rahatlıkla kullanabilir. Akıllı lens fiyatları, hakkında bilgi almak için uzman hekime danışarak bilgi alınabilir.

Akıllı Lens Fiyatları

Hastalığın seyrine göre kullanılan akıllı lensler ile artık herkesin kullanımına uygun olacak şekilde tasarlanmış olur. Piyasada birçok ürüne rastlama durumu vardır. Her türlü fiyat aralığında lens satıl alınabilir. Fakat Akıllı lens fiyatları, piyasada üretimine göre değişkenlik gösterir. Bu yüzden kaliteli ve uzun ömürlü lensleri kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı