Sponsorlu Bağlantılar

Kahve makinası veya press olmadan kahve yapma

Kahve makineniz yok mu? Seyahat etmek veya sırt çantasıyla seyahat etmek ve kamp ateşi kahvesine mi ihtiyacınız var? Sorun değil, güvenebileceğiniz bir kahve makineniz yoksa kullanabileceğiniz bir yöntemimiz var. Kahve makinesi olmadan kahve nasıl yapılır! Kovboy kahvesi olarak da bilinen bu, herhangi bir süslü ekipman olmadan bir fincan kahve yapmanın kolay bir yoludur.

Kahve makinesi malzemeleri ve araçları

 

Kahve makinesi olmadan kaldıysanız, korkmayın! Süslü aletler olmadan iyi bir kahve yapabilirsiniz. Bu, seyahat ederken, kamp yaparken veya evde üretici olmadığında içindir. İster açık ateş, ister elektrikli su ısıtıcısı olsun, ihtiyacınız olan tek şey kaynar su.

  • 3 yemek kaşığı çekilmiş kahve, orta iri öğütülmüş
  • 1 tutam tuz
  • Su nasıl kaynatılır: su ısıtıcısı, tencere vb. Kavanozlar veya küçük kaplar
  • filtre veya diğer filtreleme yöntemi (aşağıya bakın)
  • Tasarım fincan

 

Tuz ne için?

Kahveye neden tuz eklenir? Sadece bir tutam kullanmak kahvenin acılığını azaltmaya yardımcı olacaktır. Bu, geleneksel kahve yöntemleri için bile geçerlidir. Ancak bu yöntem, son derece iyi olan orijinal kahve yöntemini kullanırken kahvenin lezzetine katkıda bulunur.

Kahve makinesi olmadan kahve nasıl yapılır?

Gerekli tüm aletler hazır olduğunda, kahve makinesi olmadan kahve yapalım! İşte temel adımlar veya aşağıdaki tarife atlayın.

 

Elinizdeki herhangi bir yöntemi kullanarak suyu kaynatın. Kahve telvesi çiçek açsın: Küçük bir bardağa, kavanoza veya kahve fincanına kahve ve tuz ekleyin. Toprağı nemlendirecek kadar kaynar su ekleyin ve 30 saniye bekletin. 30 saniye sonra bardağı kaynar suyla doldurun ve karıştırın. Kahve yapın: 4 dakika bekleyin. Kahve telvesini filtreleyin: Kahveyi bardağa süzmek için bir filtre kullanmanızı öneririz. Filtreniz yoksa sıcak kahvenin üzerine biraz soğuk su dökün, çünkü bu telvenin dibe çökmesine neden olur. Yoğun süreç hakkında daha fazla bilgi okumaya devam edin.

 

Bir kahve makineniz yoksa, filtre olmayabilir. Kahve telvelerini filtrelemek için standart bir numara, telvelerin dibe çökmesi için üstüne biraz soğuk su dökmektir. Ama bizim için bu numara vaat ettiği sihire sahip değil. Soğuk su dökmek bunu yapar… ama sonuçta gevrek bir yudum elde edilir. Sıcak kahvenin üzerine biraz soğuk su döktüğünüzde kahve telvesi dibe çökmelidir. Bu doğru, ancak ortaya çıkan yudum hala çok gevrek. Filtreniz yoksa deneyebilirsiniz, ancak işe yaradığını bulamadık. Ayrıca toprağın dibe çökmesi için birkaç dakika bekleyebilirsiniz. Filtre kahve en iyi yoldur. Doğrudan bardağa süzün! Hala sıvı zeminler olabilir, ancak bu yöntem zeminlerin çoğunu alacaktır. Hepsi bu! Kahve makinesi olmadan kahve nasıl yapılır. Aşağıdaki yorumlarda süreç hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Kaynak: mauna

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu