Sponsorlu Bağlantılar

İzmir Botoks Nedir ve Nasıl Yapılır?

İzmir Botoks Nedir?

Botok işlemleri kozmetik amaçlı olarak kırışıklık giderilmesinde tedavi amaçlı olarak da aşırı terleme ve idrar kaçırma gibi sağlık sorunlarının iyileştirilmesinde oldukça popüler uygulamalar arasında yer almaktadır. İzmir botoks işlemleri enjeksiyon yoluyla 10-15 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Hem tedavi edici hem de koruyucu özelliğinden dolayı özellikle kadınların kozmetik amaçlı olarak sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Etkisini 10-15 günde gösterirken kalıcılık süresi ise 18 aya kadar uzayan güvenli işlemlerdir.

İzmir Botoks Fiyatları

Botoks uygulamaları genel olarak kozmetik ya da tedavi amaçlı yapılmaktadır. Hangi amaçla yapıldığına da bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterecektir. Bu nedenle kişilere net bir fiyat bilgisi vermek işlemlerden önce mümkün değildir. Öncelikle hastanın uygulama öncesi mutlaka muayene olması ve beklentilerini doğru aktarması gereklidir. Uzman hekimler hasta hikayesini ve beklentileri dinledikten sonra doğru tedavi yöntemini belirleyerek kişilere özel bir maliyet tablosu oluşturacaklardır.

İzmir Botoks Merkezleri

Ciltte yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkların ve aşırı terleme olan kişilerde terleme sorunun giderilmesinde İzmir botoks uygulaması yapılmaktadır. Oldukça etkili ve kısa süreli bir tedavi şekli olmasından dolayı tercih edilen estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Fiyatlar anlamında kişilere özel bir maliyet hesaplaması yapılmasından mutlaka ön görüşme yapılarak net bir fiyat tablosu çıkarılmalıdır. Bu durumun en önemli nedeni ise beklentilerin farklı olması ve kişilerde uygulanacak tekniklerin farklı olmasıdır.

Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Kıl ve tüy sorunları olan kişilerde kalıcı çözüm olarak İzmir lazer epilasyon uygulamaları tercih edilmektedir. Acı ve ağrı hissi oluşmadığından, diğer tekniklere göre kalıcı sonuçlar vermesinden dolayı yaygın bir şekilde özellikle kadınlar arasında tercih edilmektedir. Kalıcılık süresi ve yan etki oluşma gibi durumları doğru tekniklerle yapılan epilasyon işlemleri belirler. Uygulamayı yaptıran kişiler kalıcı olarak tüy problemlerinin giderilmesi ve pürüzsüz bir tene kavuşmalarından dolayı memnun bir şekilde merkezlerden ayrılmaktadırlar. Uygulama sonrasında direk güneş ışığına maruz kalınmaması adına güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. İlk 24 saat önemli olduğu için sıcak aktivitelerden yani sauna hamam gibi alanlardan kaçınılmalıdır. Kurallara uyulduğu takdirde kalıcı etkilerinden uygulamayı tercih eden herkes oldukça memnundur.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dolgu uygulamaları genel olarak kişilerin beklentileri doğrultusunda miktarı belirlenen enjeksiyonlarla gerçekleştirilir. İzmir dolgu işlemleri dudakların kremler yardımıyla uyuşturulmasıyla bir acı ve ağrı hissi oluşmadan dolgu malzemesinin enjeksiyonuyla yapılır. Dudaklardaki yaşa bağlı olan hacim kayıpları ve şekil bozukluklarının giderilmesinde etkili bir estetik uygulamadır. Uygulama sonrası kızarma ve şişlik görülebilir. Geçici bir durumdur ve hastalar buz kompresi önerilmektedir. Dudakların hacmi artarak genç ve nemli bir görünüm kazanmasına yardımcı olan etkili bir estetik uygulamadır. Ne kadar dolgu malzemesi kullanılması gerektiği ve hangi bölgeye işlem yapılacağına uzman hekimler hastaların beklentileri doğrultusunda karar vermektedir. Dudaklarda uygulama sonrasında bir his kaybı oluşmadan sadece estetik açıdan daha hacimli görünüm kazanacaktır.

Dudak Dolgusu Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolgu işlemlerinin doğal görünmesi adına hyaluronik asit enjeksiyonu yapılmaktadır ve bu dolgu malzemesi dudak dolgusu olmak üzere tüm dolgu uygulamalarında kalıcı bir işlem değildir. Kullanılan dolgu malzemesi ve kişilerin cilt yapılarına bağlı olarak 8-12 ay arası etkisi mevcuttur. Etkileri geçtikten sonra uygulama tekrarı uzman hekimle görüşülerek yaptırılabilir. Dolgu işlemlerinin tekrarlanması ile etki süresi 18 aya kadar uzayabilir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde tüm dolgu uygulamaları pratik, acı ve ağrı hissi oluşmadan güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı