Sponsorlu Bağlantılar

İşyerlerinde Kullanılan Baskı ve Etiket Türleri

İşyerlerinde Kullanılan Baskı ve Etiket Türleri

Parlak yüzeyleri sayesinde yırtılmaya karşı dayanıklı etiket çeşitleri arasında bulunan metalize etiket işyerlerinde bulunan demirbaş malzemelerin tespit için kullanılmaktadır. Demirbaş etiketi olarak ta biliniyor. Gri ve altın renginden yapılmış olup yapışkan ve yapışkansız cinsleri bulunur.

En İyi Etiket Nasıl Anlaşılır

Günlük hayatta işyerlerinde veya evde kullandığımız bazı etiket çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan opak pp etiket, metalize etiket, şifreli etiket, kazı kazan etiketi ile kraft etiket olarak söyleyebiliriz. Dayanıklılık ve kullanım alanlarına göre etiket çeşitleri de değişmektedir. Metalize etiket diğer etiket türlerine göre daha dayanıklıdır ve uzun ömürlü bir yapısı bulunmaktadır.

Etiketler Alınırken Neler Dikkat Edilmelidir?

Etiket alınırken hangi işle meşgul iseniz veya hangi ürünleri satıyorsanız ona göre etiket tercih edilmelidir. Giyim sektöründe bulunan mağazaları daha kraft etiket türünü tercih etmektedir. Kraft etiket mağazalarda bulunan ürünleri tanıtım ve özellikleri için vazgeçilmez bir etiket türüdür. Kraft etiketlerin hammaddesi olarak karton kullanılmaktadır. Bundan dolayı kağıda göre daha sağlam oluyor.

Etiket Fiyatları

Etiketler üretildiği malzemelere ve kullanım alanlarına göre değişmektedir. Etiket fiyatları çok yüksek değildir. Firmalar için üretilen şifreli etiket serili bir şekilde üretilmiştir. Genelde etiketlerin hepsi serili bir şekilde üretilmektedir. Adet olarak üretilen etiketler 0,50 kuruştan başlayarak 1,00 liraya kadar çıkabiliyor.

Diğer Bir Etiket Çeşidi Olarak Kazı Kazan Etiketi

Daha çok market zincirleri ve eğlence sektöründe yer alan yerlerin sıklıkla kullandığı bir hediye veya promosyon tarzında kullanılan bir etiket türüdür. Müşterilerine ufak hediyeler sunmak ve onlarla iletişim sağlamak için kazı kazan etiketi sürekli kullanılan bir yöntemdir. Bundan dolayı müşterilerle olan bağlılığı daha güçlendirmek amacıyla yapılır. Aynı zamanda şans oyunlarında da kullanılmaktadır. Kazımalı kart olarak ta bilinen ve insanların hem kazanmak hem de stres atmak amacıyla yapılır.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı