Gündem

İmamoğlu: Her şeyi bir insan bilemez

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102’nci yıldönümünde koltuğunu, 4.Sınıf öğrencisi Arif Yiğit Kabasakal’a devretti. Başkan Kabasakal, ilk talimatını, okullarının sert zeminin yumuşak malzemeyle değiştirilmesini yönünde verdi. Devir-teslim törenine katılan öğrencilerin kente ve kendilerine yönelik isteklerini alan İmamoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” sözlerinin önemine dikkat çekti. Egemenliğin bir kişinin, ailenin ya da zümrenin değil, millete ait olduğunu hatırlatan İmamoğlu, “Vatandaşları dinleyen bir yönetici, onun fikrini alan, ondan öğrenen bir yönetici her zaman en iyi işleri yapar. Her şeyi bir insan bilebilir mi? Mümkün değil; bilemez” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102’nci yıldönümünde koltuğunu, Fatih Hekimoğlu Ali Paşa İlkokulu 4.Sınıf öğrencisi Arif Yiğit Kabasakal’a devretti. İBB’nin Saraçhane’deki ana yerleşkesindeki Başkanlık makam odasında gerçekleştirilen sembolik devir-teslim törenine, aynı okulun farklı şubelerinde kayıtlı 8 öğrenci ile öğretmenleri katıldı. Öğrencilerle tek tek tanışan İmamoğlu, sözü, “yeni Başkan” Kabasakal’a bıraktı. Başkan Kabasakal’ın ilk talimatı, sert malzemeyle kaplı okul zemininin, renkli ve yumuşak bir zemine dönüştürülmesi oldu. Bu kapsamda telefonla İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Seyfullah Demirel’i arayan Kabasakal, bürokratına gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi.


Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu