Sponsorlu Bağlantılar

İç Mimarlık Proje Aşamaları

İç Mimarlık Proje Aşamaları

İç mimarlık mesleğinin en önemli amacı iç mekânların tasarımını yaparak, mekânları yaşanabilir ve yaşamaktan zevk haline getirebilir alanlara döndürmektir. Herkes yaşadığı ya da çalıştığı mekânda kendini rahat hissederek mutlu olmak ister. Bu noktada iç mimarlık proje aşamaları sizlere daha ferah ve daha yaşanabilir mekânlar oluşturmak için hazırlanır.

Projelerde ilk aşama inceleme, araştırma ve tasarım oluşturma aşamasıdır.  Daha sonra mekâna uygun eşyaların araştırmaları yapılır. Bu araştırmalar doğrultusunda iç mimarlık firmamız müşterisinin isteklerini dikkate alarak kroki çizimi sunar. Daha sonra kullanılacak materyaller ile ilgili kalite ve fiyat araştırması yapar. Daha sonra da tüm bu araştırmaları değerlendirmesini yaparak tasarım yapılacak mekânlar için estetik ve fonksiyonel tasarımlar oluşturur. Tüm bu aşamalar tamamlandıktan sonra proje müşteriye sunulur.

İç Mimarlık Firmamız Her Mekânı Tasarlar

İç mimarlık incelenecek olursa çalışma alanı konusunda çok geniş bir alana sahiptir. İç mimarlık firması olarak Move Mimarlık her mekânı tasarlar. Yaşadığınız süre boyunca adım attığını her yerde bir iç mimar dokunuşu hissedersiniz. Girdiğiniz herhangi bir mekânın renkleri, bu renkler arasındaki uyum, mekândaki eşyaların yerleşimi, kalitesi ve size hissettirdiği havada bir iç mimarlık projesi yer almıştır.

Eğer girdiğiniz mekânda uyumsuz objeler ve bir araya gelmemesi gereken renklerden oluşan kasvetli bir görünüm var ise gelişi güzel ve profesyonel ellerden geçmediğini hemen fark edersiniz. Bu yüzden iç mimarlık mesleği güzel sanatlar fakültesinde eğitim alarak mekânları güzelleştirirler.

Ödüllü İç Mimarlık Projeleri

İç mimarlık tasarımları yapılırken belirtildiği üzere pek çok aşamadan geçerek, büyük emeklerle hazırlanmaktadır. Etrafınızdaki her mekânın tasarımı yapılırken günlerce üzerinde çalışılmış, tasarlanmış ve uzman kişiler tarafından etraflıca değerlendirilmiş olarak karşınıza çıkar. Tüm bu emeklerin daha fazla gözler önüne serilmesi için Türkiye’de mekân ve iç mekân tasarımı yapan mimarların katılacağı bir yarışma düzenlenmektedir.

Bir iç mimarlık tasarım yarışması olan  ‘’Archist avast for interior design ‘’ olarak iç mimarlık projelerinizin uluslararası alanda duyulmasını sağlayacaktır. Bu yarışmaya katılan iç mimarlar kazandıkları ödüllü iç mimarlık projeleri ile tüm dünya da tanınma imkânı da bulacaklardır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı