Gündem

IB Özel Dersleri Öğrencilere Başarı Getiriyor

IB Özel Dersleri Öğrencilere Başarı Getiriyor

IB özel ders alarak uluslararası alanda geçerliliği olan IB programlarını kolayca tamamlayabilirsiniz. Başarıyı kolayca elde etmeye yardımcı olan IB özel dersler öğrencilere bu süreci başarıyla tamamlamayı sağlıyor. Uluslararası alanda saygınlığı olan ve günümüzde akademik anlamda çok önemli programlardan kabul edilen IB öğrenciler için fırsatları beraberinde getiriyor. Temel olarak öğrencilerin üniversite ve akademik yaşama daha iyi hazırlanmalarını sağladığı gibi alınan belge iş yaşamında da etkili oluyor.

Pek çok ülkede geçerliliği olan IB diploması, özellikle yurtdışında üniversite tercihi yapacak adayları bir adım öne çıkararak kabul almalarını kolaylaştırıyor. 2 yıl süren program çerçevesinde adaylara akademik başarı, eleştirel düşünme ve sayısal ile sözel becerilerin gelişmesi gibi pek çok konuda ders veriliyor. Bu programı başarıyla bitirenler ise elde ettikleri kazanımlar ile avantaj buluyor.

Özel Dersler IB Programını Kolaylaştırıyor

IB derslerinde başarılı olmak için IB özel hazırlık kursları önemli katkılar sunuyor. Program çerçevesinde öğrencilerin başarıyla geçmeleri gereken derslere yönelik sunulan özel dersler programın sorunsuz tamamlanmasını sağlıyor. Derslerin yüksek puanlar ile tamamlanması da diplomanın alınmasını kolaylaştırıyor.

Alınacak diploma ile birlikte yurtdışındaki üniversitelerden daha kolay kabul alma, gidilecek üniversitenin ortamında ve derslerinde daha iyi uyum sağlama, mezuniyet sonrasında yeterlilik belgeleri arasında avantaj elde etmek gibi pek çok fırsat bulunuyor.

Program çerçevesinde farklı derslerden sorumlu olan öğrenciler matematik gibi görece zor derslerden analitik düşünmeye kadar farklı alanlarda derslerini yürütüyor. Özel matematik dersi başta olmak üzere IB program derslerine dönük olarak alınacak özel kurslar ile her seviyeden öğrenci IB programını sorunsuzca tamamlıyor. Programın başarıyla tamamlanması ise adayların üniversite başarılarını da arttırarak özellikle akademik yaşamlarında diğer öğrencilere kıyasla çok farklı olmalarına olanak tanıyor.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı