Sponsorlu Bağlantılar

IB Özel Ders Almak İsteyenler İçin Önemli Fırsat

IB Özel Ders Almak İsteyenler İçin Önemli Fırsat

IB özel ders almak isteyenler üniversite ve sonraki yaşamlarında önemli fırsat elde ediyor. Uluslararası diploma programı olan IB, öğrenciler için akademik kariyerlerinde önem taşıyor. Öğrencileri üniversite ve sonrasındaki yaşamları için başarılı olmalarını sağlayan, final sınavlarının bulunmuş olduğu akademik program IB, dünya çapında karşılık görmektedir.

Uluslararası diploma programı 1968 yılından beri dünya çapındaki üniversitelerde faaliyet göstermektedir. Başladığı tarihten itibaren dünya genelinde kabul edilen yetkin, akılcı ve işlevsel eğitim programı olmayı sürmektedir. IB kuruluş amacı lise veya üniversite eğitimini kendi ülkelerinin dışında sürdüren öğrencilerin müfredatlarını evrensel çerçeve kapsamında yürütülmesidir.

Özel IB Kursları

IB için özellikle hazırlık kursları önem taşıyor. IB özel hazırlık kursları sayesinde IB için en iyi şekilde hazırlanma elde edebilirsiniz. IB seçecek öğrenciler 6 farklı ders grubundan 6 ders seçimi yapmaktadır. Öğrenciler bu kapsamda derslerde gösterdikleri başarıya göre standart veya yüksek seviye eğitim almaktadır. İki yıllık olan programın sonunda da seçilen 6 dersten sınava girmektedirler. Her bir ders için de sınav kapsamında alınacak en yüksek not 7, en düşük not ise 1 olmaktadır.

IB diploması almak için ise toplamda derslerden en az 24 puan alınması gerekmektedir. Derslerin toplamı en fazla ise 42 olmaktadır.

IB programı kapsamında Dil Dersleri Grubu, Yabancı Dil Dersleri Grubu, İnsan ve Toplum Bilimleri Grubu, Deneysel Bilimler, Matematik, Güzel Sanatlar ve Seçmeli Dersler bulunmaktadır. Dil derslerinde eğitim görülen bölümün ana dili temel alınır. Örnek olarak Türkiye’deki öğrenciler dil dersi için Türkçe dersi almaktadır.

Özel matematik dersi özellikle IB için çok önemli olduğundan sunulan kurs fırsatları ile birlikte matematik başta olmak üzere tüm IB derslerine dönük kapsamlı ve verimli ders çalışma imkânı bulabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı