Sponsorlu Bağlantılar

Göz kayması tedavisi

Göz kayması tedavisi

Göz kayması kişilerde bebeklikten görülebilen bir göz rahatsızlığıdır. Erken teşhisi her hastalık gibi göz kaymasında da büyük önem taşır. Öncelikle eğer erken teşhis yapıldıysa ve ilerlemeden önlem almayı başardıysa kişi göz kayması ameliyatı olmadan gözlük ve ilaçlarla etkili sonuçlar elde edebilir. Fakat gözlük ve ilaç kullanımı yeterli durumlarda değilse mutlaka uzmanlarında önerdiği göz kayması ameliyatı ile çözüm bulunmalıdır. Göz kayması tedavisi için birçok yöntem varken kişiye uygun yöntemin mutlaka uzman bir doktor tarafından uygulanması ve önerilmesi gereklidir. Göz kayması ameliyatı bir risk barındırmadan aynı gün taburcu edilen bir işlemdir ve özellikle başarılı sonuçları nedeniyle sıklıkla göz kayması rahatsızlıklarında uzman hekimlerin önerdiği bir tedavi yöntemidir.

Göz kayması ameliyatı

Şaşılık yani göz kayması ilaç ve gözlüklerle sonuç alınamadığı zaman ameliyat edilerek düzelen bir rahatsızlıktır. Göz kayması ameliyatı genellikle kısa süreli olan ve aynı gün taburcu edilebilen oldukça kolay ameliyatlardır. Göz kayması ameliyatı 45-50 dakika gibi bir sürede biterek lokal anestezi altında yapılırken duruma göre genel anestezi kullanılarak da yapılabilir. Ameliyat sonrası oluşabilecek şişlik ve morluklar 1 hafta ya da 10 gün içinde iyileşme gösterecektir. Eğer ameliyat öncesi hasta gözlük kullanıyorsa mutlaka ameliyat sonrası uzman doktorunda önerisiyle gözlük kullanımına devam etmelidir.

Göz kayması tedavisi

Göz kayması ameliyatla, ilaçlarlar ya da gözlük kullanımıyla başarılı olunacak bir rahatsızlıktır. Önemli olan erken teşhis edilerek bir uzman kontrolünde olmaktır. Göz kayması ameliyatı başarılı bir işlem olsa da ameliyat korkusu olan kişiler farklı yöntemler deneyebilir. Örneğin botoks tedavileriyle kişi ameliyat olmadan da göz kaymasını düzeltebilir. Fakat tüm tedavilerin başarı oranlarına bakıldığında en etkili olan uzmanlar tarafından da önerilen göz kayması ameliyatı olacaktır.

Yetişkinlerde şaşılık tedavisi

Yetişkin kişilerde de görülebilen şaşılık çocukluktan itibaren tedavi edilmesi gerekli bir rahatsızlıktır. Yetişkinlerde şaşılık tedavisi mutlaka cerrahi operasyon gerektirmektedir. Kısa süreli bir genel anesteziyle hızlı ve kalıcı bir şekilde şaşılık tedavisi gerçekleşir ve kişi göz kayması, şaşılık gibi durumlardan kurtulur. Yetişkin kişilerde genel anestezi tercih edilir ve tedavi sonrası herhangi bir ağrı meydana gelmez. Batma hissi oluştuğu için verilen damlalar mutlaka kullanılmalı ve doktorun tavsiyelerine uyulmalıdır.

Göz Felci Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz felci genel olarak felç gelme durumunda gözlerde meydana gelen paralitik şaşılık durumudur. Felç nedeniyle ya da herhangi bir nedenle yaşanan şaşılık durumunun tespiti için öncelikle tam teşekküllü uzman hekim tarafından bir kontrol gereklidir. Daha sonra hekim önerisiyle uygulanması gereken tedavi yöntemleri belirlenir. Uygun olan kişilerde anestezi yardımıyla cerrahi operasyon yapılır. Cerrahi operasyon ile göz felci denilen şaşılık tedavisi başarılı bir şekilde sonuç alınarak gözler eski haline gelir.

Göz Felci Tedavi Fiyatları

Göz felci denilen paralitik şaşılık tedavilerinde mutlaka bir uzman hekim kontrolü gereklidir. Hastalığın ne yüzünden kaynaklandığı bilindikten sonra mutlaka tedavi yöntemleri seçilmelidir. Tedavi şekli ve hastanenin neresi olduğuna bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterecektir. Göz felci rahatsızlığından kaynaklı şaşılık tedavilerinde genellikle operasyon gerekli olup doktor görüşü önemlidir. Doktorun önermiş olduğu tedavi şekli fiyatlar üzerinde de etkili olacaktır. Göz ameliyatlarında genellikle genel anestezi tercih edilirken lokal yapılan işlemlerde mevcuttur. Bu gibi etkenlerde fiyatlar üzerinde etkilidir. Birçok faktör fiyatları etkilerken kişilerin mutlaka göz kayması, şaşılık gibi nedenlerden oluşan rahatsızlıklarının giderilmesi gereklidir. Çocukluk döneminde ve erken dönemde yapılan tedaviler daha başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı