Sponsorlu Bağlantılar

Göz Kayma Ameliyat Fiyatları

Göz Kayma Ameliyat Fiyatları

Göz kayması gözlerin birinde ya da her ikisinde görülebilen bir tür göz problemidir ve göz kayması tedavisi ile kısa sürede bu problemler giderilebilir. Göz bebeklerinde içe ya da dışa doğru görülen kayma neticesinde görmede problem yaratan göz kayma rahatsızlıklarını ameliyatlar ile gidermek mümkündür. Göz kayması ameliyatı kısa sürede gerçekleştirilen ve sorunsuz gerçekleştirilen bir operasyon olması nedeni ile güven duyulabilecek bir operasyondur.

Yapılan tedavi uygulamalarında ilaçların ve diğer tedavilerin yetersiz kalığı durumlarda göz kayması için cerrahi müdahalelere ihtiyaç duyulur. Kısa sürede gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde de kişiler kısa süre içerisinde tekrar eski sağlıklarına kavuşabilir.

Göz Kayması Ameliyatı

Göz kayması ameliyatı sırasında hastalar lokal anestezi alır ve bu sürecin daha rahat ve komplikasyonsuz geçmesi sağlanır. Bu süreçte herhangi bir his duymayan hastalar uyandıklarında kısa süre içerisinde sağlıklı gözlere kavuşabilir.

Genel anestezi için gerekli olan testlerin yapılmasının ardından cerrahi müdahaleler ile göz kayması ameliyatları başlar. Yarım saat ila 40 dakika arasında tamamlanan operasyonlarda göz içerisinde yer alan kaslar incelenir ve işlevini yerine getiremeyen kasların güçlendirilmesi sağlanır. Böylelikle kasların dengesi sağlanır ve eşit kasların işlev görmesi sonucunda göz kayması problemleri sonlanır. Göz kayması tedavisi ile 10 gün içerisinde gözde meydana gelen kızarıklıklar geçer ve kişiler normal hayatlarına geri dönebilir.

Göz Kayma Ameliyat Fiyatları

Göz kayması tedavisi hemen her yaşa uygulanabilir. Gözde meydana gelen kaymalar her yaş grubunu etkileyebilir. Çocukluktan başlayan sorunlar ilerleyen yaşlarda da devam edebilir ve tedavi gerektirebilir. Göz kaymasının birçok farklı nedeni olabilir. Yetişkinlerde genelde kalıtsal olarak meydana gelen sağlık problemleri göz kaymasına neden olabilir. Beyinde meydana gelen su toplamaları, ateşli hastalık geçirme durumları, beyin elçi geçirme, doğumda yaşanan travmalar, Down Sendromu, anormal göz kaslarına sahip olma gibi birçok farklı etken göz kayması sorunlarına neden olabilir. Başarılı operasyonlar ile kısa sürede göz kayması rahatsızlıkları düzeltilebilir. Göz kayması operasyonları öncesinde hastalar muayene olarak ameliyat detayları ve fiyatları hakkında daha net bilgilere sahip olabilirler.

Göz Kayması Tedavisi Yöntemleri

Göz kayması tedavisi birçok farklı yöntemler ile uygulanabilir. İlk aşamalarda basit tedavi yöntemleri uygulanır ve rahatsızlık erken aşamalarda iyileştirilmeye çalışılır. İlaç tedavisi ile başlayan bu süreçte düzelme sağlayan kişiler bu rahatsızlıktan kısa sürede kurtulabilir. İlaç ve diğer tedavilerin sonuç vermediği durumlarda ile göz kayması tedavisi için cerrahi müdahaleler tercih edilir. Göz kayması ameliyatı son derece basit bir operasyondur ve beklenmeyen komplikasyonlar çok nadir görülür.

Çocuklarda Göz Kayması Tedavisi

Çocuklarda göz kayması tedavisi için öncelikli olarak ilaç tedavisi terci edilir. Doğuştan kaynaklı olan göz kayması problemlerinde çocuklarda eğer kalıtsal veya doğum kaynaklı bir rahatsızlık yok ise kısa ürede başarılı sonuçlar alınır. Kalıtsal problemlerin olduğu durumlarda da kısa süren cerrahi müdahaleler ile başarılı sonuçlar almak mümkün olur.

Yeni doğan bebeklerde meydana gelen göz kaymaları genelde doğum kaynaklıdır.  İlk aylarda bebeklerin kemik yapıları oturmadığı için birçok durumda yanıltıcı sonuçlar verebilir ancak ilerleyen yaşlarda şaşılık net olarak ortaya çıkar. Doğum kaynaklı olarak meydana gelen şaşılıklarda genelde 1.5 yaşında ameliyat tercih edilir. Ancak sonradan gelişen bir kayma mevcut ise bu kez tek gözü kapatarak ve gözlük kullanarak tedavi etme yoluna gidilir. Çocuklarda göz kayması tedavisi ameliyat ile uygulandığı durumlarda anestezi uygulanarak yapılır ve 1 saat içerisinde başarılı bir şekilde sonuçlandırılır.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı