Sponsorlu Bağlantılar

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Yaşın ilerlemesi ile beraber ciltte kırışıklık, sarkma ve hasarlar görülebilir. Gençlik aşısı ciltte hyalüronik asit miktarını artırmak için kullanılan bir yöntemdir. Cildin elastin ve kollajen yapısı arttırılır. Aşı içerisinde yer alan protein ve vitaminler cildin kaybettiği hyalüronik asit ve benzeri vitaminleri yeniden kazandırmayı amaçlar.

Gençlik aşısı kullanılan enjeksiyon ile yüze verilen sıvıdır. Aşı içerisinde yer alan zenginleştirilmiş hyalüronik asit 15-20 dakikalık bir süreç içerisinde cilde enjekte edilir. İşlem sırasında ciltte herhangi bir ağrı ve acı hissedilmez. Toka tedirgin olan kişiler için anestezi kremi kullanılabilir. Yapılan işlemlerin ardından kişiler aynı gün normal hayatlarına geri dönebilirler.

Hyaluronik asit her geçen gün etkisini göstermeye başlayacaktır. Gençlik aşısı fiyatları güncel fiyatları ile yaptırmak isteyen kullanıcılara bildirilir.

Burun Askılama Nedir?

Estetik düzensizlikleri ortadan kaldırmak amacıyla günümüzde geliştirilen yeni nesil araçlar yardımıyla yüzde bazı uygulamalar gerçekleştirilir. Bu uygulamalardan biri de burun askılama yöntemidir. Yöntemin temel amacı burnun tamamına dokunmadan sadece burun ucu düşüklüğüne müdahale etmektir. Böylece bireyler daha estetik bir burun yapısına sahip olarak istedikleri ve görünüme sahip olabilirler.

Burun askılama yönteminde iğne yardımı ile burunda açılan deliklere burnun aşağı doğru sarkan kısmı yukarı çekilerek dikilir. Dikiş işlemlerinde özel askılama ipleri kullanılır. Burnun alt tarafında bulunan derinin alt kısmından bu ipler geçirilir. İşlem lokal anestezi altında yapılır. İşlemi gerçekleştiren cerrahlar sağlık koşullarının elverişli olduğu kliniklerde bu uygulamayı yaparlar.

Burun Askılama Kimlere Uygulanır?

Yüz hatlarına uygun bir burun tipine sahip olmak için burun askılama kişiler tarafından tercih edilir. Burun askılama daha çok ameliyat olmaktan korkan ve burun ucunda şekilsel bozukluklar yaşayan kişiler tarafından istenir. 15-20 dakika içerisinde estetik cerrahlar tarafından gerçekleşen bu işlem sonucu istenilen burun görüntüsü elde edilir. Bu uygulamayı yetişkin her birey güvenle alabilir.

Burun askılama yüzdeki estetik düzensizlikleri gidermek amacıyla burun ucunda gerçekleşen işlemleri kapsar. Yapılan işlemler arasında burun dikleştirilirken burun ucunda ve kenarlarda daralma işlemi de yapılır.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımına önem veren birçok kişiye daha parlak ve canlı bir cilde sahip olmak için yeni yöntemler kullanmayı tercih ederler. Gençlik aşısı günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan cildin kaybettiği hyaluronik asit, vitamin ve mineralleri yeniden kazandırmayı amaçlayan bir yöntemdir.

Güzellik uzmanları tarafından gerçekleştirilen bu işlem ile cilde verilen hyaluronik asit sayesinde ciltteki kırışıklıkları ve deformeleri ortadan kaldırmak amaçlanır. Enjeksiyon yardımı ile yapılan bu işlem sırasında enjeksiyon içerisine hyaluronik asit antioksidan vitamin ve mineraller zenginleştirilmiş bir şekilde yerleştirilir.

Böylece yüzdeki çukurluklar, kırışık görünüm ve sarkmış cilt gençlik aşısı sayesinde yeniden onarılır. Gençlik aşısı fiyatları kişiden kişiye değişir.

Gençlik Aşısı Fiyatları

Gençlik aşısı fiyatları kişilerin cildinde meydana gelen deformeler ve tercih edilen klinik ve uzmanın hizmetleri doğrultusunda belirlenir.

Hydrafacial Fiyatları

Temizlenen cilt altına vitamin ve mineral bakımından zenginleştirilmiş serumlar verilir. Genç, canlı ve yumuşak bir görünüm elde edilir.  Hydrafacial fiyatları temizlenecek bölgenin yapısına göre değişiklik gösterir. Hydrafacial fiyatları tercih edilen kliniğin kullandığı araçların özellikleri ve uzman kişinin deneyimi doğrultusunda fiyatlar belirlenir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı