Sponsorlu Bağlantılar

Evlilik Hazırlıkları: Gelinlik Seçimi

Evlilik hazırlıkları dendiğinde akla ilk gelen gelinlik seçimi olacaktır. Hayalinizdeki elbiseyi bulmak stresli olabilir. Ne de olsa muhtemelen daha önce hiç denememişsinizdir ve birçok kadının sahip olacağı en pahalı giysidir.

Bu nedenle gelinlik alışverişi yaparken kesinlikle üzerinizde bir baskı varmış gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca tül, A-line, fit-ve-flare, organze, kılıf vb. gibi çözülmesi gereken yepyeni bir dil varmış gibi gelebilir.

Son dönemlerde gelinler artık birden fazla gelinlik giyebiliyorlar. Tören için daha resmi bir dil ve resepsiyon için parti merkezli bir gelinlik seçilebiliyor. Bu da alışverişi daha da stresli hale getirebilir. Düğün hazırlıkları her durumda streslidir. Bu stresi en aza indirmek çok önemlidir.

Bütçeniz, kişisel tarzınız veya zaman çizelgeniz ne olursa olsun bu gelinlik alışveriş ipuçlarının hayallerinizdeki gelinliği bulmanıza yardımcı olacağı garantilidir.

Mutlaka Araştırma Yapın!

Dergilerden sayfalar çıkarın, çevrimiçi gelin butiklerini tıklayın, Pinterest’te keşfedin ve en sevdiğiniz elbiselerin görsel bir dosyasını derlemek için ünlü gelinlerin ne giydiğini kontrol edin. Ardından, birbiriyle bağlantılı bir tema arayın; hepsi çok süslü, dantelli veya hacimli mi? Hepsinin arkası açık mı? Beğendiğiniz stillerde birkaç ortak nokta bulun ve fikirlerinizi ilk randevunuzda mutlaka dile getirin. İçinize sşnmesi çok önemlidir.

Açık Fikirli Olun

Gelin danışmanları size sürekli olarak kadınların bir elbise için ne istediklerine dair belirli bir fikirle geldiklerini gördüklerini, sonra onu denediklerini ve aslında onu sevmediklerini ve bunun yerine, asla düşünmedikleri tamamen farklı bir şeye düştüklerini söyleyecektir. Gelinlik alışverişi yaparken mutlaka açık fikirli olun. Hiç aklınızda olmayan bir modelin vücut tipinize uyabileceğini asla unutmayın.

Bütçe Belirleme Konusunda Dikkatli Olun

Evlilik hazırlıkları yapmaya başlamadan önce mutlaka gelinliğinize ayıracağınız bütçeyi belirleyin.Evet, sayılarla konuşmak rahatsız edicidir, ancak daha sonra sizi kalp ağrısından kurtaracaktır. İlk görüşmenizden önce elbisenin parasını kimin ödediğini öğrenin.

Düğün Temanıza Karar Vermeden Gelinlik Seçmeyin

Elbise alışverişine başlamadan önce, sıradan bir bahçe partisi temalı düğün mü yoksa resmi, romantik bir ilişki mi istediğinize karar verin. Gelinlik modelinize karar verirken mekanı ve temayı daima aklınızda bulundurun, Çünkü istediğiniz son şey elbisenizin genel düğün tarzınızla uyuşmamasıdır. Gelinlik markaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için https://www.dugunveevlilikhazirliklari.com/ linkine tıklayın!

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu